Advert
Advert

19 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde İHA'ların da desteğiyle, toplam 19 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini, 1 PKK'lının yakalandığını ve bölgede önceki dönemlerde yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirildiği değerlendirilen 7 PKK'lının cesedinin bulunduğunu açıkladı.

19 terörist öldürüldü
Advert

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde İHA'ların da desteğiyle, toplam 19 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini, 1 PKK'lının yakalandığını ve bölgede önceki dönemlerde yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirildiği değerlendirilen 7 PKK'lının cesedinin bulunduğunu açıkladı. Araması esnasında PKK'ya ait birçok yer üstü ve yer altı yaşam ve barınma alanı ile depo, sığınak, ağır silah, silah, bunlara ait mühimmat ve motorlu araç gereç ile bol miktarda yaşam malzemesinin de ele geçirilerek imha edildiği belirtildi.
23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda, 03 Kasım 2016 tarihinden itibaren 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı emir komutasında; Şırnak'taki 1’nci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı, Siirt'teki 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı ile Van, Şırnak ve Siirt Jandarma Özel Harekât birliklerinin katılımıyla Bestler-Dereler bölgesinde, PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek ve kış hazırlıklarını imha etmek amacıyla büyük çaplı 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sercan Öklük Bestler-Dereler-2 Müşterek Operasyonu' başlatıldı.

Bestler–Dereler bölgesinin PKK'nın sözde Botan saha karargahının bulunduğu bölge olduğu ve coğrafi özellikleri itibariyle barınmaya müsait olduğundan sürekli kullanılan ve yaklaşık 600 kilometrelik bir alanı kapsadığı belirtildi.

Operasyon süresince, İHA’ların da desteğiyle, toplam 19 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, 1 PKK'lının sağ olarak ele geçirildiği ve bölgede önceki dönemlerde yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirildiği değerlendirilen 7 PKK'lının cesedinin bulunduğu belirtildi.

Bölgenin coğrafi yapısı barınmaya ve gizlenmeye müsait olduğundan, birlikler tarafından yapılan temas araması esnasında örgüte ait birçok yer üstü ve yer altı yaşam ve barınma alanı ile depo, sığınak, ağır silah, silah, bunlara ait mühimmat ve motorlu araç gereç ile bol miktarda yaşam malzemesinin de ele geçirilerek olup imha edildiği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır