Advert
Advert

2016 KPSS Önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

2016 KPSS Önlisans memurluk sınavına giren adayların merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Sınava giren adaylar ÖSYM'nin kendi internet sayfasına girerek, T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini yazdıktan sonra KPSS Önlisans sonuçlarını öğrenebilecek. Peki 2016 KPSS Önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

2016 KPSS Önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?
Advert

2016 KPSS Önlisans memurluk sınavına giren adayların merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Sınava giren adaylar ÖSYM'nin kendi internet sayfasına girerek, T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini yazdıktan sonra KPSS Önlisans sonuçlarını öğrenebilecek. 

12 SORU İPTAL EDİLDİ

16 Ekim 2016'da ön lisans düzeyinde  uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarını açıklayan ÖSYM internet sitesinden yaptığı duyuruda sınava ait madde  analizlerinin incelendiğini, cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığını ve itirazların  bilimsel açıdan değerlendirildiğini açıkladı. ÖSYM tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, genel kültür  testinin temel soru kitapçığında yer alan 12'nci sorunun iptal edilmesine karar verildiği bildirildi.

İTİRAZLAR DEĞERLENDİRİLDİ

İptal edilen soru, ilgili testte en az 1 cevabı bulunan tüm adaylar  için "doğru cevaplanmış" kabul edilerek, 2016 KPSS ön lisans değerlendirme  işlemleri tamamlandı.
Sınav sonuçları, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet  adresinden açıklandı. KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklandı. Adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını görüntüleyebilirler. 

ÖSYM'DEN KPSS' AÇIKLAMASI

16 Ekim 2016 tarihinde ön lisans düzeyinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2016-KPSS Ön Lisans) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup; Genel Kültür Testinin Temel Soru Kitapçığında yer alan 12. sorusunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan soru, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-KPSS Ön Lisans değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

 

2016 KPSS Önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Bu sınavın sonuçları 2018 yılındaki Önlisans KPSS sınavına kadar geçerli olacak bu çerçevede memur, işçi ve sözleşmeli alımlarında kullanılacaktır.

Diğer taraftan, tüm adayların merakla beklediği ÖSYM'nin merkezi yerleştirmeleri yılda iki defa yapılmakta olup, önlisans kadrolarının da yer alacağı 2016/2 KPSS tercih kılavuzu 21 ila 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yayımda olacaktır. 

Ancak, 21 Aralık tarihine kadar, önlisans adayları, önlisans bölümlerinden mezun olma şartı arayan işçi, sözleşmeli veya kurumsal alımlara da başvurabilirler. 

önlisans tercih klavuzu 2016 kpss kpss önlisans ösym ösym tercih klavuzu ösym kpss
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır