2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim tercih kılavuzu yayınlandı mı tercihler ne zaman?

ÖSYM, KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarını yayınladı. KPSS Ortaöğretim sınav soruları ve cevaplarını haberin devamında bulunan linkten indirebilirsiniz. KPSS Sınav sonuçları açıklandı. Milyonlarca sınava giren adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Peki 2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Detaylar haberimizde...

2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim tercih kılavuzu yayınlandı mı tercihler ne zaman?

ÖSYM, KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarını yayınladı. KPSS Ortaöğretim sınav soruları ve cevaplarını haberin devamında bulunan linkten indirebilirsiniz. KPSS Sınav sonuçları açıklandı. Milyonlarca sınava giren adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Peki 2016 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...​.​

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

10 GÜN İÇİNDE SONUÇLARA İTİRAZ EDİLEBİLECEK

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdır. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.
Adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?
Adaylar ilk kez yapılacak yerleştirme işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezken, aynı sınav sonucu ile yapacakları tüm yerleştirme işlemlerinde ücret ödeyecek.
Yerleştirme işlemleri puan, tercih ve kadro sayılarına göre yapılacak olan adaylar, yerleştirme işlemiyle ilgili esasları tercih kılavuzundan öğrenebilecek. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak. ÖSYMtarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacak. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak.

NE KADAR MEMUR ALINACAK?

Hükümet kamu tarihin en büyük personel alımı için düğmeye bastı.
Darbe girişiminin ardından görevden uzaklaştırılan veya açığa alınan personel sayısı 70 bini geçerken bir yandan da yeni alımlar hız kazandı. 2016 KPSS sonuçlarına göre henüz ne kadar memur alınacağı açıklanmadı. Fakat yapılan çalışmalar neticesinde bu sene en yüksek memur alımının gerçekleşmesi bekleniyor.

Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 21 Aralık 2016 tarihinde kılavuzu kendi sitesinden yayınlayacak.

BRANŞ SIRALAMASINI ÖĞREN

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

kpss memurluk sınavı kpss ortaöğretim 2016 kpss ortaöğretim sınavı ortaöğretim soru kitapçığı ortaöğretim soruları ve cevapları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Irak konusunda da tutumumuz açık ve nettir'
'Irak konusunda da tutumumuz açık ve nettir'
Zap bölgesine dev operasyon!
Zap bölgesine dev operasyon!