2016 TEOG sınavı heyecanı başladı! 23-24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?

8. sınıf öğrencilerini TEOG heyecanı sardı İyi bir lisede eğitimini sürdürmek isteyen öğrencilerin sıkı bir çalışmayla katılım gösterdiği TEOG sınavı, son günlerin çok araştırılan konuları arasında yer aldı. Sınava girecek öğrencilerin haricinde, sınav nedeniyle 23-24 kasım tarihlerinde yapılıp yapılmayacağını merak eden öğrenciler tarafından da araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki TEOG sınavı ne zaman yapılacak? 23-24 Kasım tatil olacak mı?

2016 TEOG sınavı heyecanı başladı! 23-24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?

TEOG sınav tarihleri, MEB'in resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na girecek olan 1 milyon 219 bin ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi, İstedikleri liselere gidebilmek için ter dökecek. Peki,  TEOG sınavları ne zaman? İki oturumlu gerçekleştirilecek olan 1. dönem sınavlarının her ikisi de hafta içerisine denk geliyor. Peki, 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? İşte, 2016 TEOG sınavıyla ilgili bilinmesi gerekenler!

TEOG 2016 sınav tarihlerinin hangi güne denk geldiği öğrenciler arasında merak konusu oldu. Binlerce öğrenci için tüm Türkiye genelinde ortak düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının bu yıl hafta içine denk gelmesiyle birlikte, öğrenciler okulların tatil olup olmadığını merak ettiler. Peki, hem velileri hem de öğrencileri ilgilendiren TEOG sınav tarihleri ne zaman? TEOG sınavının olduğu hafta okullar tatil mi? İşte detaylar...

TEOG sınavlarına çok az bir zaman kala yapılan resmi açıklamada hem sınav tarihlerine hem de sınavda hangi konulardan kaç soru çıkacağına dair bilgi verildi. Ayrıca “23-24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?” tartışmalarına da açıklık getirildi. Yapılan açıklama göre TEOG sınav tarihleri şu şekilde;

İlk sınav tarihi: 23 Kasım - 24 Kasım 2016 tarihinde, mazeret sınav tarihi ise 10 Aralık 11 Aralık 2016’da yapılacaktır. İkinci sınav tarihi: 26 Nisan- 27 Nisan 2017 Mazeret sınav tarihi 20 Mayıs- 21 Mayıs 2017 tarihlerinde olacaktır.

TEOG 1. oturumunun her iki gününün de hafta içlerine denk gelmesi, sınava girmeyecek öğrenciler arasında soru işaretleri yarattı. Okullarında sınav olan öğrenciler, “23-24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?” sorusuna yanıt aradı. Bu soru işaretine ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe 5,6 ve 7. sınıflar TEOG sınavı nedeniyle tatil yapacaklar. Ancak sadece sınavın uygulandığı okullar, 23-24 Kasım’da tatil olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit