Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Advert

2017 Samsun İMG Medya Ödülleri Gecesi İçin Kim Ne Dedi

Geçtiğimiz Cumartesi günü Anemon Otel'de düzenlenen '2017 İMG Medya Ödülleri Gecesi'nde yılın başarılı kişi ve kuruluşları ödüllerini aldı. Renkli ve heyecanlı anların yaşandığı ödül gecesinde ödül alanlar bakın neler söylediler?

2017 Samsun İMG Medya Ödülleri Gecesi İçin Kim Ne Dedi
Advert

YILIN SİYASETÇİSİ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ

Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı dönem de dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın 18-30 temmuz tarihlerinde Samsun'da  yapılmasını sağlayan, geçtiğimiz yıl Samsunspor'a bulduğu maddi kaynaklarla takımın ligde kalmasında önemli rol oynayan, Samsun'a bir çok spor tesislerinin kazandırılmasında taşın altna elini koyan AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, bu yıl İMG tarafından yılın siyasetçisi ödülüne layık görüldü. Kılıç,  görüşlerini şöyle dile getirdi.

 

 

 

YILIN BELEDİYE BAŞKANI YUSUF ZİYA YILMAZ

2017 yılının belediye başkanı ödülüne layık görülen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın ödülünü Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, İMG Başkan Yardımcısı Ünal Yavuz'un elinde aldı. Gecenin ilgi odağı olan Çakır, Samsun'un çok ciddi ve çalışkan bir belediye başkanına sahip olduğunu belirtirken, ödül için İMG üyelerine teşekkür etti. samsunhaber.com mikrofonlarına ise Çakır, bakın neler söyledi?

 

 

 

YILIN İŞ KADINI NECİLE ÇOKAY

2017 yılının iş kadını ödülüne layık görülen, aynı ödülü bundan 16 yıl önce Dünya Ekonomi-Politika Gazetesi tarafından 2001 yılında alan Çokay sadece iş hayatında değil, siyaset ve bürokrasideki başarılarıyla da Samsun'un 'Necile Ablası' oldu. Her kesimden insanın sevip takdir ettiği Çokay aldığı ödülle ilgili duygularını gece de şu ifadelerle anlattı.

 

 

 

YILIN İŞ ADAMI MUSTAFA BACAKCI

Samsun'un Bafra İlçesinin Muş'ta Köyü'nde doğan ve Bursa'da kurduğu Fabio Süspansion firmasıyla dünyanın bir çok ülkesine körük üreten ve yılın işadamı ödülüne layık görülen Mustafa Bacakcı, 2015 yılında Bafra OSB'den aldığı 150 dönümlük alana şimdi dev bir fabrika yapıyor. 5 yılda 500 kişinin istihdam edeceği fabrika da Bafra'nın işsizlik sorununa bir nebze olsun nefes aldıracak olan Bacakcı, kendi memleketine yaptığı yatırımla ödül almaya hak kazandığı gece için şunları söyledi.

 

 

 

YILIN BÜROKRATI COŞKUN ESEN

Samsun'a gelmeden önce Kütahya'da Milli Eğitim Müdürü olarak 4.5 yıl görev yapan ve geçtiğimiz yıl Samsun'a atanan Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kısa zamanda Samsun'da uygulamaya koyduğu projelerle büyük beğeni toplarken, milli eğitim gibi zor bir müdürlük görevini şu ana kadar başarıyla yürüttü. Beyefendi ve mütevazi kişiliğle takdir toplayan Esen yılın bürokratı ödülüne layık görülürken, mikrofonlara duygularını bakın nasıl anlattı?

 

 

 

YILIN YÖNETİCİSİ ESAT ÇIPLAK

2009 yılında MHP kontenjanından Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında gelen RTÜK üyeliğine getirilen Esat Çıplak, geçtiğimiz yıl büyük çekişmeye sahne olan RTÜK başkanlığında ismi en çok konuşulan kişi oldu. RTÜK Başkanvekili olarak görevine devam eden ve Samsun'u, Ankara'da 8 yıldır başarıyla temsil eden Çıplak, İMG tarafından yılın yönetici ödülüne layık görüldü. Çıplak, mikrofona duygularını şöyle ifade etti.

 

 

 

ÖZEL ÖDÜL (UBFED) FATİH YİĞİT

Arakan ve Halep'te yapılan zulme sessiz kalmayarak büyük bir yardım kampanyası düzenleyen kısa adı UBFED olan Uluslararası Barış Federasyonu Genel Sekreteri Fatih Yiğit, İMG'nin onur konuğu olarak hem ödülünü aldı hem de ekibiyle birlikte gecemize ayrı bir renk kattı. Yiğit, bundan sonra Ankara'da önemli bir STK olarak Türkiye'de ve dünya da yaşanan olaylara seyirci kalmayacaklarını belirterek samsunhaber.com mikrofonlarına duygularını şöyle ifade etti.

 

 

 

YILIN EĞİTİM KURUMU ÇÖZÜM KOLEJİ

Özder Genel Başkanı olarak Ankara'da Samsun'u en iyi temsil eden Çözüm Koleji Kurucusu ve Eğitimci Ahmet Akça bu yıl yaptığı 32 milyonluk yatırımla eğitim camiasına önemli bir hizmeti kazandırmış oldu. Samsun'daki yatırımlarını büyütmek için kolları sıvayan Akça, yılın eğitim kurumu ödülüne layık görülürken, gece de en çok takdir toplayan isimlerin başında geldi. Akça, duygu ve düşüncelerini söyle ifade etti.

 

 

 

YILIN GENÇ İŞ ADAMI FAZLIHAN CARUS

Yılın genç iş adamı ödülüne layık görülen, istihdam ettirdiği 150 kişilik çalışanıyla Anadolu'dan Türkiye'nin ve dünyanın önemli kulüplerine forma üreten Fazlıhan Carus, bu yıl Atakum Belediyesi tarafından Samsunspor'a destek amacıyla düzenlenen formaları hazırlayan ve aynı zamanda katkı veren isimlerin başında geldi. Ankara'da ve Denizli'de 2 adet şube açan Carus, hedeflerini ve aldığı ödülle ilgili duygularını şöyle dile getirdi.

 

 

 

YILIN YEREL MARKASI USLUOĞLU A.Ş

Samsun'un en önemli yerel markalarından biri olan Usluoğlu A.Ş'nin Genel Koordinatörü Engin Uslu, bundan 6 yıl önce kurduğu Atakum'daki Usluoğlu şubesine bir yenisini ekleyerek Canik'te yeni bir cafe ve restaurantı hizmete açtı. Bacasız bir fabrika işleten ve halen hazır da 200 kişinin istihdam ettiği Usluoğlu, yerel marka işletmesi olarak yılın ödül alan isimlerinden biri oldu. Genç yönetici mikrofonlara şöyle konuştu.

 

 

 

YILIN ONUR ÖDÜLÜ AKİF ARSLAN

Bafra'nın köklü ailelerinden Akif Kuyumculuk sahibi Akif Arslan babasının adına bu yıl Samsun'a bağış yoluyla işletme fakültesi yaptırdı. Kurduğu fakülteyi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ne devreden Arslan bu yıl yapılan İMG Medya Ödül töreninde yılın onur ödülüne layık görüldü. Büyük ağabeyi Saffet Arslan ise aldığı ödülle ilgili duygularını mikrofonlara şöyle dile getirdi.

 

 

 

YILIN SAĞLIK KURULUŞU LİMAN HASTANESİ

Bundan 4 yıl önce 10 tane doktorun kendi öz sermayelerini biraraya getirerek kurduğu Samsun Liman Hastanesi, devlet tarafından da ciddi anlamda desteklenen normal doğum yoluyla % 60'lık bir başarıya imza attı. Türkiye'de bu başarıyı yakalayan bir kaç hastaneden biri olan Liman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Balcı aldığı ödülün Samsun adına çok anlamlı olduğunu belirterek mikrofonlara şöyle konuştu.

 

 

 

YILIN DERNEĞİ (SAMGİAD) SAVAŞ GÖMEÇ

Kısa adı SAMGİAD olan Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı Savaş Gömeç göreve geldiği günden itibaren Samsun'da genç işadamlarını biraraya getirerek Samsun'un sorunlarını, beklentilerini ve özlemlerini hem çalışarak hem de medya yoluyla dile getirerek Samsun'da adından en çok söz edilen dernek oldu. Gömeç, aldığı ödülle ilgili duygularını şöyle ifade etti.

 

 

 

YILIN HALK ÖDÜLÜ METİN ŞENEL

Anneleri cezaevinde bulunan 1-6 yaş arasındaki çocuklara yardım amacıyla başlatılan 'Minik duvarları yıkalım' kampanyası 2017 şubat ayında yapılan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı törende 'yılın kampanyası' ödülüne layık görüldü. SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel ise bu başarılı kampanya ile İMG tarafından yılın halk ödülüne layık görülürken, duygulu anlar yaşadı. İşte Şenel'in söyledikleri...

 

 

 

YILIN İHRACAAT ÖDÜLÜ AYGÜN CERRAHİ ALETLER

Samsun'un medikal sektörüne 35 yıldır damga vuran Aygün Cerrahi Aletler aldıkları ödüllere bir yenisini daha eklediler. Samsun ihracaatında ilk 10 da olan kurum, kendi sektöründe ise ihracaatta Samsun'da 1 numara oldu. Gerek ihracaat rakamlarıyla, gerekse Samsun'a yaptıkları yatırım ve sağladıkları istihdamla örnek bir ticari kuruluş olan Aygün Cerrahi Aletler Sahibi Mehmet Aygün adına gecede ödülü yardımcısı Levent Tunçel aldı. Tuncel mikrofonlara şöyle konuştu.

 

 

 

YILIN GENÇ TURİZM GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ KAYHAN DOĞAN

Samsun'un genç işadamlarından Doğan Group Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Doğan özellikle İzmir'in Alaçatı modelini Samsun'un Atakum ilçesinde kurdukları Janti Butik Otel'e tasarlayarak Samsun turizmine farklı bir bakış açısı getirdi. Bir çok alanda yatırımları bulunan ve Samsun turizmine hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Doğan mikrofonlara şöyle konuştu.

 

 

 

YILIN ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ METE KOCA

SAYSİAD Başkanlığı yaptığı 3 yıllık dönem de İstanbul'da yaşayan ve iş hayatına atılan gurbetteki Samsunluları biraraya getirerek iş alanları yaratan, beyefendi ve mütevazi kişiliğinin yanında kendi işyerlerinde bir çok Samsunluya iş veren, bu yıl SAMKON seçimlerinde genel başkan yardımcılığına getirilerek bir kez daha Samsunluların sevdiği bir isim olduğunu gösteren Mete Koca yılın üstün hizmet ödülüne layık görülürken, mikrofonlara şunları söyledi.

 

 

 

YILIN PROJE ÖDÜLÜ HASAN TOGAR

Samsun'un en çok hizmet alan ilçesi olarak Tekkeköy'de adeta yeni bir dönem başlattı. Stadyum ve Tüyap Kongre Merkezi devlet projesi olarak ilçeye piyango vurmuş gibi kalkındırırken, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'da ortaya koyduğu önemli projelerle büyük ses getirdi. Bir çok projesi sadece Samsun'da değil, Karadeniz Bölgesi'nde ilkleri oluştururken, Togar'ın ödülünü başkan yardımcısı Aydın Karmil alarak mikrofonlara şunları söyledi.

 

 

 

YILIN PROJE ÖDÜLÜ İBRAHİM SARICAOĞLU

Onun başakanlığı döneminde bir ilçenin adeta kaderi değişti. Samsun'un Kavak ilçesinde yapımına başlanan 2000 kişilik cezaevi projesinde ilk kazma vuruldu. Kampüs cezaevi şeklinde yapılacak olan alanda 2000 bin kişi çalışacak. Göreve gelmeden önce verdiği her sözü göreve geldikten sonra yerine getirerek Kavak'ın çehresini değiştiren Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yılın proje ödülüne layık görülürken, mikrofonlara aldığı ödülle ilgili şu ifadeler de bulundu.

 

 

 

YILIN PROJE ÖDÜLÜ HALİL AKGÜL

Samsun'un en küçük ilçesi Salıpazarı onun döneminde çok önemli hizmetler aldı. Özellikle büyükşehir belediyesi ile büyük bir koordine içerisinde çalışarak yollar, köprüler ve barajlar Salıpazarı'nın adeta çehresini değiştirdi. Köprü projesi ise yılın proje ödülüne layık görülürken, 2. döneminde Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül bu hizmetleriyle hemşehrilerinden tam not aldı. Akgül, mikrofona duygularını şöyle ifade etti.

 

 

 

YILIN TEMSİLİYET ÖDÜLÜ ZEYNEP KARAGÖL

2015 genel seçimlerinde 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinin aday adayı olarak AK Parti'nin gözde ismi oldu. Halen Ankara KİHBİ'de özel kalem müdürlüğünde görevli olan ve Samsunluların Ankara'da gözü kulağı haline gelen Zeynep Karagöl, bu yıl İMG tarafından yılın temsiliyet ödülüne layık görüldü. Karagöl, samsunhaber.com mikrofonlarına ise duygularını şöyle anlattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu