Advert
Advert

AKCAGÖZ: ŞANSLI DAMATLAR SERBEST

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, FETÖ soruşturmaları sırasında tahliye edilen ve kamuoyunda da çokça tartışılan damatlarla ilgili konuştu.

AKCAGÖZ: ŞANSLI DAMATLAR SERBEST
Advert

Kadir Topbaş'ın ve Bülent Arınç'ın damatlarının, bu soruşturma kapsamında kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiğini dile getiren Tufan Akcagöz, "Herkesin hemfikir olduğu bir gerçek var. Başkalaşan bir adalet mekanizması ile karşı karşıyayız. Yargı kurumlarından beklediğimiz, herkese eşit mesafede olmalarıdır. Onlardan beklediğimiz adil olmalarıdır. Ancak, yargı camiası büyük bir baskı altında. Beklenilen karar verilmediğinde Hakimlerin başına neler geldiğini görüyoruz.
Hakimin verdiği karara saygı duymak istiyorum. Ancak, siyaset kurumuna teslim olmuş bir yargıya güven duymak mümkün değildir. Bir tarafta, henüz duruşma günü belli olmadan cezaevlerinde tutuklu vatandaşlar, diğer taraftan ise üç beş gün cezaevinde tutulduktan sonra serbest bırakılanlar. Millet bunların hepsini görüyor. Bunları gördüğü için de, yargıya güveni kalmıyor. " dedi.

Ülkenin büyük bir cezaevine döndüğünün altını çizen Tufan Akcagöz, " Yazan içerde, çizen içerde. Muhalif olan içerde, muhalif fikir ortaya atan içerde. Bilim adamı içerde, siyasetçi içerde. Bunların büyük çoğunluğu mahkum değil, sadece tutuklu. Yani, haklarında verilmiş ve kesinleşmiş bir Mahkeme kararı yok. Neden tutuklular diye sorduğumuzda, ortada çok ciddi iddialar var diye söylüyorlar. Ortadaki ciddi iddialar, bu insanların özgürlüklerinin kısıtlanması için yeterli mi, belli değil. FETÖ soruşturmalarının, adaletli bir şekilde yürütüldüğünü de düşünmüyorum. İki damat vakası yaşadık biliyorsunuz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın damadı, tutuklandı ve çok kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiler. Bu iki şanslı damat serbest, binlerce gariban cezaevinde. Tek günahları, AKP'li birine damat olamamak mı? Mahkeme duvarlarında, 'Adalet mülkün temelidir' yazısını görünce içim parçalanıyor. Gerçekten, yüreğim burkuluyor. Bir idare, adil olmaktan uzaklaşmışsa orada artık hukuk devletinden söz etmek mümkün değildir. İnsanlar, televizyonlarını açıp izliyorlar. Gördükleri, bir takım kişilere damat olanların tahliye edildiğidir. Aynı durumda olan binlercesi belki, bu duruma nefretle bakıyor. Her geçen gün daha da geriye gidiyoruz. Bunun telafisi, acil bir iktidar değişikliğidir. " diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞBAKAN YILDIRIM: BUGÜN İTİBARIYLE ASKERİMİZ MENBİÇ'TE GÖREVE BAŞLADI
BAŞBAKAN YILDIRIM: BUGÜN İTİBARIYLE ASKERİMİZ MENBİÇ'TE GÖREVE BAŞLADI
İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 22 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 22 terörist etkisiz hale getirildi