Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Akın Şahin YEDAŞ'ın yeni genel müdürü oldu

YEDAŞ’ta Dağıtım Operasyonları Koordinatörü olarak görev yapan Akın Şahin, Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atandı. Elektrik dağıtım şebekesinin geliştirilmesi, güçlendirilmesi, teknolojik uygulamaların entegrasyonu amacıyla müşteri teknik hizmetleri, şebeke yönetim ve dağıtım teknolojileri ve optimizasyonu süreçlerini yöneten Akın Şahin, görevi Rıdvan Aktürk'ten devraldı.

Akın Şahin YEDAŞ'ın yeni genel müdürü oldu

YEDAŞ’ta Dağıtım Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak atanan Akın Şahin, göreve başladığı ilk günden itibaren yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımla elektrik dağıtım kalitesini artıracak nitelikte çalışmalara öncülük etti. 
Şebekenin uzaktan yönetilmesi, izleme sistemlerinden gelen verilerin birbirleriyle ilişkilendirilerek anında analiz edilmesi ve sahaya hızlı müdahale amacıyla Şebeke Yönetim Merkezleri kurulmasına liderlik etti. Dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek olan, yurt dışında da büyük beğeni toplayan Alçak Gerilim Şebeke İzleme Sisteminin geliştirilmesi ve teknolojinin saha süreçlerine uygulanması amacıyla Mobil İş Gücü Yönetimi gibi önemli projelerin hayata geçirilme sürecini yönetti. 
Elektrik dağıtım sektöründe, uluslararası alanda yaşanan değişmeleri yakından takip eden, çalışanlarının farklı bilgi, deneyim ve yeteneklerini, bir araya getirerek ekip ruhu ile çözüm odaklı çalışmanın önemine inanan, dijitalleşme ve teknolojinin şebeke yönetim süreçlerine entegrasyonuna önem veren Akın ŞAHİN, kaliteyi, teknolojik gelişmeleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, Çalık deneyimi, enerjisi ve gücü ile misyon ve vizyonuna uygun şekilde, başarılı bir noktaya taşınan YEDAŞ bayrağını daha ileriye taşımak için aynı hızla ilerlemeye devam edeceklerini belirtti.  
ŞAHİN, eğitimini Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında tamamladı. Kamu döneminde ve özelleştirme sonrasında Türkiye’nin önde gelen elektrik dağıtım firmasında 36 yılı aşkın süredir yöneticilik deneyiminden sonra 2016 yılında YEDAŞ ailesine katılmıştı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurban Bayramı tatilinde 3 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 206 yaralı
Kurban Bayramı tatilinde 3 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 206 yaralı
İçişleri Bakanlığı: Son 1 haftada 40 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı: Son 1 haftada 40 terörist etkisiz hale getirildi