Advert
Advert

AKŞENER'İN YENİ PARTİSİ'NDE 'İBRAHİM ÖZYER' GERGİNLİĞİ

29 Ekim'de Samsun'da yeni partinin kuruluş startını verecek olan Meral Akşener'e gönül verenler de endişeli bir bekleyiş hakim. 10 yıl MHP il başkanlığı yaptığı dönem de partiyi 'Küçük olsun benin olsun' mantığı ile yöneten İbrahim Özyer'in kapalı kapılar ardında iş çevirip kendisini ön planda gösterme gayreti Samsun'da rahatsızlık yaratırken, istifa etmesi beklenen meclis üyeleri ve bazı ilçe başkanları da Özyerli Akşener'in Samsun yapılanmasına sıcak bakmıyor.

AKŞENER'İN YENİ PARTİSİ'NDE 'İBRAHİM ÖZYER' GERGİNLİĞİ
Advert

YENİ PARTİYİ ÖZYER Mİ DİZAYN EDİYOR
MHP'den istifa eden ve Meral Akşener'le birlikte hareket eden MHP Samsun Eski İl Başkanı Ömer Süslü üzerinden Akşener'in kuracağı yeni partinin Samsun'daki çalışmalarını dizayn etmeye çalışan İbrahim Özyer'in kapalı kapılar arkasında hareket ederek partinin teşkilatlanma çalışmalarını yapmaya çalıştığı, bazı meclis üyelerini ve ilçe başkanlarını partiden istifa ettirerek kendisine güç elde etme çabası içinde olduğu öğrenilirken, bu durum Samsun'da Meral Akşener'e gönül verenler de huzursuzluk yarattı. 

ÜLKÜCÜLERİN SEVMEDİĞİ BİR İSİM 
Miliyetçi Hareket Partisi'nde 10 yıl MHP İl başkanlığı, 1 dönem MYK üyeliği, Büyükşehir belediye başkan adaylığı ve 3 dönem MHP milletvekili adayı olarak partinin her kademesinde görev verilen Özyer'in MHP'nin en güçlü olduğu dönem de bile Samsun'da kırmadık ülkücü bırakmadığı bilinirken, Meral Akşener'li yeni parti de Özyer'in ön planda olmasına sıcak bakılmıyor. Akşener'in Samsun'daki yeni parti yapılanmasında 'Özyer varsa biz yokuz' seslerinin ileri ki tarihler de daha da gür bir sesle dillendirileceği belirtiliyor.

AKŞENER'E, 'ÖZYER'İ İSTEMİYORUZ'
Meral Akşener'in Karadeniz'de en güçlü olduğu il Samsun olurken, MHP'de görev yaptığı dönem de ülkücülerin sevmediği ve tasvip etmediği bir isim olan İbrahim Özyer'in Akşener'in kuracağı yeni parti de parlatılmak istenmesi Samsun'daki Akşenercilerin 'Eyvah yine mi Özyer?' demekten kendilerini alamadığı söyleniyor. MHP'de görev yaptğı dönemin 'Hızlı Bahçelicisi' olarak bilinen Özyerli bir yeni partinin Samsun'da daha doğmadan bitiğini söyleyen ülkücülerin sayısı da hiç te az değil. Bu arada Akşener'e, 'Özyerli bir yeni parti de olmak istemiyoruz' şeklinde düşüncelerini ileten, çok sayıda mail atanların olduğu öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Hakkari'de hain saldırı: 2 şehit, 1 yaralı
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır
Fikri Işık: Bu çağda devlet fabrika yapmaz, yaptırır