Advert

'Anadolu basını yok olmak üzere'

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basınının birleşmemesi ve pekişmemesi için bir çok gücün çalışma yaptığını belirterek, "Bu nedenle bazı arkadaşlarımız da buna çanak tutuyor. Her geçen gün Türkiye'de Anadolu basını yok olmak üzere" dedi.

'Anadolu basını yok olmak üzere'

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından Adıyaman, Ceyhan, Elazığ, Eskişehir, Hatay, İskenderun, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Tokat ve Şanlıurfa gazeteciler cemiyetlerinin başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile kentte görev yapan medya mensuplarına yönelik iftar yemeği verildi. Bayazhan'da düzenlenen iftar yemeğine Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da katıldı. Programda konuşan Yılmaz Karaca, basın mensuplarının sorunlarına değinerek, federasyon olarak çözüm önerileri için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Anadolu'daki basın mensuplarının birleşmemesi için birçok gücün çalışma yaptığını, bazı meslektaşlarının da onlara çanak tuttuğunu kaydeden Karaca, şöyle dedi:

"Anadolu basınının birleşmemesi ve pekişmemesi için maalesef bir çok güç çalışma yapıyor. Bu nedenle bazı arkadaşlarımız da buna çanak tutuyor. Birlik ve beraberlik her zaman Anadolu basınının sorunlarını çözecektir. Ancak Gaziantep'te de, Eskişehir'de de, bir çok illerimizde maalesef çeşitli derneklerle mesleğimizin güç birliğini sağlama yolunda maalesef engeller var. Her geçen gün Türkiye'de Anadolu basını yok olmak üzere. Bakın şu anda resmi ilan olayı tamamen bitmek üzere. Türkiye'de televizyonlarımızın olayı bir facia. Yani devletin aldığı uydu ücreti bir felaket. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı son yıllarda hızlandırdık ama ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar nedeniyle maalesef Başbakan Yardımcısı'ndan, Başbakan'dan randevu alıyoruz; bir patlama oluyor, 3 ay sonra seçim kararı alınıyor. Bu vesileyle tabiki öncelikle bizim sorunlarımızdan önce mutlaka ülkenin sorunları çok önemli. Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak biz, Türkiye'de ülkemizin birlik ve beraberliği yolunda her zaman çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, bundan sonra da devam ettireceğiz."

Anadolu'daki gazetecilerin aldığı ücretlerin de yetersiz olduğunu anlatan Karaca, "Tabiki sadece gazetecilerimizin, televizyonlarımızın, radyolarımızın, çözülmeyen internet sitelerimizin sorunları var. Ama tabiki en büyük sorunlardan biri de çalışan arkadaşlarımızın. Maalesef bazı illerde bırakın asgari ücretin üzerinde maaş almayı, asgari ücret düzeyinde dahi maaş alamayan arkadaşlarımız var. Artık bazı illerimizde bankamatiklerini alıp çeken gazete sahiplerimiz var. Hiç kusura bakmasınlar, bazı gazete sahipleri bu konuşmamıza tepki gösteriyor ama maalesef bir çok arkadaşlarımızın banka kartları, gazete sahibinin muhasebesinin elinde. Bu, acı bir gerçek. Yani arkadaşlarımıza bin 400 lira maaşı dahi çok görüyorlar" diye konuştu.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise, 'Şimdi Gaziantep'e Gelme Zamanı' projesiyle yurt çapında insanları kente davet edip güzelliklerini görmelerini arzuladıklarını ifade ederek, "Bu şehir kardeşlik duygularının tavan yaptığı bir şehir. Bizim bir söylemimiz var; valimizle, milletvekillerimizle ve belediye başkanlarımızla 'Şimdi Gaziantep'e Gelme Zamanı.' diyoruz. Bu düşüncelerle sizleri burada ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
 Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak
Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak