Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda giderek popüler bir hale gelen araç kiralama, araba satın almanın maliyetinin çok yükselmesi sebebiyle bu denli tercih edilir hale geldi. Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle son 10 yılda büyük bir sıçrama yaparak popüler bir hale gelen araç kiralama, ülkemizde ekonomik durumlar göz önüne alındığında ve ayrıca vergilerin artması, akaryakıt ücretlerinin artması gibi durumlar da göz önüne alındığında daha da popüler bir hal aldı ve araç satın almanın yanında önemli bir hale geldi.

Araba satın alırken iş sadece aracın ücretini ödemekle bitmiyor. Arabanın yakıtı, vergisi, sigortası, kaskosu derken neredeyse bir ikinci el araba alacak kadar daha bir ücret ödemek durumunda kalıyoruz. İşte bu noktada birçok kişi araç satın almak yerine araç kiralayarak birçok masraftan kurtulduğu gibi aynı zamanda da araç ihtiyaçlarını da giderebiliyorlar.

Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Araç kiralama hizmeti satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalarda bulunmaktadır. Temel olarak araç kiralaması yaptığınız firma, aracın modeli, aracın bakımı, aracın sigortası olup olmadığı gibi genel konulardır. Ancak yine de konuları açarak irdelersek daha doğru olacaktır.

  • Araç kiralaması yaptığınız firmanın bilinir olması önemli bir husustur. Çünkü az bilinir ve kıyıda köşede kalmış bir firma başınıza dert açabilir. Bu nedenle bilindik büyük firmaları tercih etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.
  • Aracın modelli olması, kilometresi düşük olması gibi konular sizin açınızdan önemlidir. Tabi bunların yanı sıra da aracın bakımlı olması da önemli bir noktadır. Yani aracın modeli düşük olabilir ancak bakımlı olabilir veya aracın modeli yüksek olabilir ancak bakımsız olabilir. Bu nokta önemlidir.
  • Aracı teslim alırken iyice kontrol etmeniz tavsiye edilir. Sizden önceki kiracı araca zarar verdiyse ve bu kayda geçirilmediyse sizin üstünüze kalabilir. Bu nedenle aracı teslim alırken bir görevli ile birlikte aracın her yerini kontrol etmeniz önerilir.
  • Kiralayacağınız aracın mutlaka sigortasını yaptırın. Ekstra düşük fiyatlar ile sigorta da yapılmakta. Bu paketleri de satın almanız sizin avantajınıza olacaktır.

Sizlerde kişilerden araç kiralamak istiyorsanız ya da aracımı kiralamak istiyorum diyorsanız Arabalı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK'dan hava harekatı açıklaması
TSK'dan hava harekatı açıklaması
Trump: ABD'yi bir daha tehdit ederseniz, sonuçlarına katlanırsınız
Trump: ABD'yi bir daha tehdit ederseniz, sonuçlarına katlanırsınız