Advert

ASGARİ ÜCRETTE BAKAN UMUTLU KONUŞTU... SARIEROĞLU:EMEKÇİLERİMİZİ MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2018 yılı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, asgari ücret konusuna da değindi.

ASGARİ ÜCRETTE BAKAN UMUTLU KONUŞTU... SARIEROĞLU:EMEKÇİLERİMİZİ  MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Sarıeroğlu yaptğı konuşmada;'Büyük bir mutabakatla her kesimin beklentisini karşılayacak bir ücreti biz belirleyeceğiz. Yakın zaman da emekçilerimizi sevindiren bir açıklama yapılacak' dedi.

MUTABAKATLA ÇÖZECEĞİZ
Bakan Sarıeroğlu, "Şu anda 900 bin emekçimiz, yapacağımız çalışmaların kapsamında. Asgari ücretle ilgili de dün iki farklı toplantı gerçekleştirdik. Net asgari ücrette, reel olarak yüzde 111 artış yapmış bir iktidarız. Asgari ücreti, hiçbir zaman siyasi popülizm malzemesi yapmadık. Asgari ücret ülkemiz açısından önemli denge ücretidir. Emekçilerimizin hükümetten beklentilerini anlayabiliyoruz. Kısa bir süre içinde bu konuyu da çözüme kavuşturacağız.' diye konuştu. 

2. GÖRÜŞME DE YAPILDI
Asgari ücretin üçlü yapıda, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen bir ücret olduğunu dile getiren Sarıeroğlu;' İşçilerimizle, işverenlerimizle hükümet olarak ikinci görüşmemizi yaptık. Mutabakatla, tüm kesimler için faydalı olacak, her kesimin beklentisini karşılayacak bir ücreti de yine iktidarımız olarak biz belirleyeceğiz. Emekçilerimiz, işverenlerimiz, çiftçilerimiz, emeklilerimiz, onlarla ilgili de güzel çalışmalarımız olacak." şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
asgari üçretli     2017-12-17 bir yıl önce 100 tl zam yapıldı . ama piyasa ne kadar zam geldi.. gıdaya gelen zam yüzde30 yüzde 100 zam geldi.. yanı hayat bir yıl önceki yıla göre ortalama yüzde 30 zamlı.. devlet bürüt asgari üçretliden vergi alması.. emekli durum çok kötü durumda . bu gün emekli oln alacağınız maaş 1100 1200 arasında .. 2002öncesinde emekli maaşı asgari üçrein yüzde 30 üzerinde olurdu.şimdi yüzde 30 düşük bağlanıyor
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gelin yeni dönemin müjdesini yine Diyarbakır'dan verelim’
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gelin yeni dönemin müjdesini yine Diyarbakır'dan verelim’
Kaşıkçı itirafı 18'inci günde geldi... İşte Türkiye-Suudi Arabistan -ABD hattında yaşananlar
Kaşıkçı itirafı 18'inci günde geldi... İşte Türkiye-Suudi Arabistan -ABD hattında yaşananlar