Advert

ASİYAD BAŞKANI OSMAN YILMAZ: SAMSUNLU İSİMLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ

Beş bakanlığın bakan yardımcıları belli oldu. Atama kararları ise Resmi gazetede yayınlandı. Bazı sivil toplum örgütleri ise 'Samsun'a bakan verilmedi hiç olmazsa bakan yardımcımız olsun' dediler.

ASİYAD BAŞKANI OSMAN YILMAZ: SAMSUNLU İSİMLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ

SAMSUN YİNE YOK

Yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte bu dönem bakanlık alamayan Samsun'un şu ana kadar açıklanan bakan yardımcılarından da eli boş döndü. Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcıları belli oldu. Samsun'da hiç bir ismin bu bakanlıklarda bakan yardımcısı olarak yer almaması dikkat çekti. ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz ise umutlarının sürdüğünü diğer bakanlıklarda Samsunlu isimleri görmek istediklerini ifde etti. 

DEĞERLİ İSİMLER VAR

Yılmaz, Karadeniz'in güzide şehri Samsun'un yıllar sonra bakansız kalmasının üzücü olduğunu ancak bakanlıklarda bakan yardımcısı olarak görev alacak Samsunlu isimlerin olmasını beklediklerini söyledi. Şu ana kadar açıklanan 5 bakanlıkta Samsunlu bakan yardımcısı isimleri göremediklerini ifade eden Yılmaz; 'Memleketimizin her köşesi bizimdir ancak bir Samsunlu olarak gönlüm Samsunlu isimleri de bu yerlerde görmek istiyor. Samsunlu olarak çok kaliteli ve değerli isimler var. Bular mutlaka değerlendirilecektir.' dedi.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

Türkiye'nin yeni hükümet modeline geçtiğini ve Erdoğan başkanlığında yeni bir dönem başladığını belirten Yılmaz; 'Türkiye olarak yeni dönemde büyük bir sıçrama bekliyoruz. Samsunumuzun da bu anlamda büyümeden ve gelişmeden payını almasını istiyoruz. Bu dönem bakanımız ne yazık ki olmadı hiç olmazsa bakanlıklarda Samsunlu hemşehrilerimizin bakan yardımcısı olmalarını arzu ediyoruz. Şu ana kadar 5 bakanlıkta bakan yardımcıları açıklandı. Samsun yok ancak umudumuz diğer bakanlıklarda devam ediyor.' diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi