Atakum'da lise inşaatı yılan hikayesine döndü

Atakum'un Beypınar mevkiinde yapımına 2015 yılında başlanan Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilememesi tepkilere neden oldu.

Atakum'da lise inşaatı yılan hikayesine döndü

BU YIL BİTİRİLECEKTİ

Samsun'un Atakum ilçesinde yapımına 2015 yılının ekim ayında başlanan Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin bitirilme işi yılan hikayesine döndü. Müşavirliğini Dome-Partners  firmasının yaptığı, yüklenici firmanın ise Boyut Mimarlık'ın üstlendiği lise inşaatının bu yılın nisan ayında teslim edilmesi gerekirken, lisenin yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilememesi tepkilere neden oldu.

FİRMA BATTI MI, YOKSA FETÖ'CÜ MÜ?

38 bin metre kare alan içinde yapımı planlanan ve yaklaşık 8.5 milyon TL ye mal olacak lise inşaatının bitirilmesi sözleşmeye göre 2017 yılının nisan ayında olması gerekirken, müteahhit firmanın battığı bu yüzden de inşaatın geciktiği belirtiliyor. Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre yapımcı firmanın fetö ile bağlantılı işlerinden dolayı inşaatı bitiremediği iddiaları da dolaşıyor.

LİSE NE ZAMAN BİTİRELECEK?

Lise inşaatında çalışmaların kısa süre içinde başlatıldığı, ancak inşaatta taşıma suyla iş yapıldığı, Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin ne zaman bitirileceği konusunda kesin bir bilgi olmamakla birlikte 2018 yılının sonuna doğru bitirileceği söyleniyor. Lisenin bitirilmesini bekleyen öğrenci ve velilerin ise yeni eğitim ve öğretim yılında  eski yerlerinde eğitimlerine devam etmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siirtte hava operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi
Siirtte hava operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi
Çıplak adam dehşeti
Çıplak adam dehşeti