Advert

Avrupa ve Türkiye Şampiyonları Kavak’tan Çıktı

Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü başarılara doymuyor.

Avrupa ve Türkiye Şampiyonları Kavak’tan Çıktı

Efsane güreşçimiz Yaşar Doğu'nun mirası olan Güreş sporunda olduğu gibi spor'un bütün dallarında da her geçen gün yeni başarılara imza atan Kavak'tan bu kez yine Avrupa şampiyonları çıktı. Taekwondo da başarılı sporcuları makamında ağırlayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ilçenin ve ülkemizin adını Avrupa'ya duyuran şampiyon sporculara altın hediye etti.Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencisi ve Kavak'ın sporcusu taekwondocu Arslan Demir, şubat 2016'da yapılan Kulüpler Avrupa Şampiyonasın da 57 kilogramda birinci oldu. Başarılı sporcu 30 mayıs 4 haziran tarihlerinde yapılan yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 53 kilogramda Türkiye birincisi oldu.Başarılara doymayan Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde Kavaklı taekwondo sporcusu Arslan Demir, Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş’te 8-11 eylül 2016 tarihinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyon'asında 40 ülkeden 412 sporcunun katıldığı müsabakalarda 53 kilogramda Avrupa üçüncüsü oldu.

Yine 30 mayıs 4 haziran 2016 tarihlerinde yapılan Yıldızlar Türkiye taekwondo şampiyonasında ilçemiz sporcularından Duygu Şakar 37 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu. Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencisi Kavaklı taekwondo sporcusu Duygu Şakar aynı zamanda 2017 şubat ayında yapılacak olan uluslararası taekwondo şampiyonasında Milli takım adına yarışacaktır.

Hemşehrilerimle Gurur Duyuyorum
Başarılı sporcuları makamında ağırlayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu hemşehrilerimle gurur duyuyorum bayrağımızı Avrupa da dalgalandırdılar diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti; "Avrupa da ve Türkiye'de birincilikle ilçemizin adını Türkiye'ye ve Avrupa'ya duyuran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Aynı zamanda onların bu başarısında çok büyük katkısı olan antrenörleri Nazım Demirci'yede ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çam sakızı çoban armağanı kendilerine hediyemiz oldu. İlçemizde sporun her dalına Kavak Belediyesi olarak desteklerimiz devam ediyor. Başarıdan başarıya koşan sporcularımıza hayatları boyunca başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
FETÖ propagandasından tutuklandı
FETÖ propagandasından tutuklandı