Advert
Advert

AYVACIK HALKI KENDİ TOPRAĞINDA KİRACI OLMAKTAN KURTULUYOR

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’un uğraşları neticesinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü Ayvacık İlçesinde vakıf arazileri üzerinde yerleşik olarak yaşayan vatandaşların kronikleşmiş olan bu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve halka milat sayılacak bir reformu yıl içerisinde gerçekleştireceklerinin müjdesini vermişlerdi.

AYVACIK HALKI KENDİ TOPRAĞINDA KİRACI OLMAKTAN KURTULUYOR
Advert

İlçede yaklaşık 70,80 yıldır mülkiyeti olmayan vatandaşlara tarihi bir müjde niteliğinde hükümetin çalışmaları neticesinde mağdur olan halkın mağduriyetlerinin çözümü noktasında önemli kararlar alındı ve vakıflara ait arazilerin doğrudan kullanıcılara satışları başladı.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü ekipleri  Vakıflar Bölge Müdürü  Cengiz Bedir yönetiminde Ayvacık Belediyesi toplantı salonunda İlçenin Yunus Emre Mahallesi ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesindeki vakıflar  arazisi üzerinde yerleşik oturan vatandaşlara satışlar ile ilgili tebliğ bildirimine başladı. Önümüzdeki günlerde planlı bir programla ilçenin tüm mahalleleri ile toplantı günleri belirlenerek tebligat işlemleri tamamlanacak ve ardından satış işlemlerine başlanacak.

Belediye Başkanı Mustafa Belur “ilçemizdeki vatandaşlarımız vakıf arazilerinde oturmalarından kaynaklı gerek imar gerekse tarımsal faaliyetlerde yaşadıkları mağduriyet ciddi bir sorunumuzdu.  Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar neticesinde bundan sonra artık vatandaşlarımız evlerinin ruhsatlarını alabilecekler. Yıllardır çözülmeyen ve vatandaşlarımız için kangren olmuş bir sorunun son bulmasından dolayı vatandaşlarımızın mutluluğunu paylaşmanın hep birlikte huzurunu yaşıyoruz. Mülkiyet sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimi paylaşıyorum.

Ayvacık İlçemizin bu sıkıntılı sorununu ortadan kaldırma noktasında bizlere yardımcı olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Akif Çağatay Kılıç’a, Ak Parti  Genel Başkan Yardımcımız ve Ak Parti Samsun Milletvekilimiz Sn. Çiğdem Karaaslan’a, Ak Parti Samsun Milletvekillerimiz Sn. Ahmet Demircan’a , Sn. Fuat Köktaş’a, Sn. Hasan Basri Kurt’a, Sn. Orhan Kırcalı’ya, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve çalışanlarına Ayvacık halkı adına teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.“Dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli, Samsun'da coşkuyla karşılandı
Bahçeli, Samsun'da coşkuyla karşılandı
300 metreden düşen hamile kadın öldü
300 metreden düşen hamile kadın öldü