Bakan Kılıç, Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret etti

GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bilecik'in Söğüt İlçesindeki Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret edip dua okudu.

Bakan Kılıç, Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret etti

Ankara'dan Bilecik'e gelen Bakan Akif Çağatay Kılıç ilk olarak Söğüt İlçesinde Ertuğrulgazi Türbesini ziyaret etti. Türbe önünde Alp kıyafeti giyen askerlerin nöbet değişim törenini izleyen Kılıç daha sonra türbe içerisine girdi. Burada dua okuyan Kılıç ardından ilçedeki şehit özel harekat polisi Kazım Esmer'in baba evini ziyaret etti.

Söğüt'ten Bilecik kent merkezine gelen Bakan Akif Çağatay Kılıç, spor salonunu gezdi, Şeyh Edebali Türbesi'ni ardından valiliği ziyaret etti. Vali Süleyman Elban, Bakan Kılıç'a Ertuğrul Gazi börkü ve Kayı bayrağı hediye etti. Kılıç, Valilikte gazetecilere yaptığı açıklamada 15 Temmuz'da ülkeye ihanet edenlerin Türk adaleti önünde hesap vereceklerini söyledi. Kılıç şöyle konuştu:

"15 Temmuz gecesi ülkemizi karanlığa gömmeye çalışan hain FETÖ Terör Örgütü'nün başını çektiği darbecilerin ortaya koymuş olduğu o ihanetin bertaraf edilmesinde milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısına, hükümetimizin çağrısına cevap verip meydanlara inmesi ve şehit olan emniyet personelimiz ve yine tüm fedakarlığı gösteren vatandaşlarımızın sayesinde bu noktaya gelindi. Hepimizin çevresini ciddi anlamda vuran, geçen zamanda bir sinir harbinin yaşandığı bazı sözler açıklamalar oluyor ama sabırlı olacağız. Adil olacağız ama acımayacağız. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bu davaların çok iyi takipçisidir. İnşallah en kısa süre içerinde hak ve adalet yerini bulacaktır. Zaten bu ülkeye ihanet edenlerin sonu her zaman hüsran olmuştur. İhanet edenler, Türk Adaletinin önünde bunun hesabını vereceklerdir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi