Advert

Bakan Yılmaz, 81 İl Müdürünü Bitlis’te topladı

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bitlis’te 10- 12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ‘İl Müdürleri Değerlendirme Toplantısına’ katılmak üzere Bitlis’e geldi. Bakan Yılmaz, TEOG sınavı ile ilgili çeşitli örnekler verererek fırsat eşitliğinde istedikleri kriterleri yakaladıklarını söyledi.

Bakan Yılmaz, 81 İl Müdürünü Bitlis’te topladı
Advert

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, 81 İl Müdürü, Milli Eğitim Müsteşarları ve Daire Başkanları katıldı.

Bakan Yılmaz, Muş Havaalanından Bitlis’e karayoluyla geldi. Kültür merkezi önünde karşılanan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önce PTT’nin Bitlis’in 101. Kurtuluş Yılına özel hazırladığı ‘Pul Kolleksiyonu’ sergisinin açılışını yaptı. Program ise Ahlat ilçesinin tanıtım filminin izlettirilmesi ile başladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı konuşmada 1 milyonun üzerinde öğretmen ve 17 milyon öğrenci ile büyük bir aile olduklarını, aldıkları kararların da buna göre önemli olduğunu söyledi.

FIRSAT EŞİTLİĞİNDE İSTEDİĞİMİZ KRİTERLERİ TUTTURDUK

Bakan Yılmaz, son TEOG sınavı ile ilgili bazı verileri paylaşarak şunları söyledi:

"En son TEOG Bitlis’te 51 öğrencimiz 120 sorunun hepsini doğru yaptı. Burdur’da da 51. Doğu’da da başarı oranı aynı Batıda da aynı. Ahlat’ta 6 öğrenci birinci çıktı, Rize Çayeli’nde 6, Samsun Vezirköprü 6, Güroymak’tan 4, Ordu’dan 4. Hizan'da 5 öğrencimiz 120 sorudan 120’sini yaptı. İzmir Çeşme’den de 5 çıktı. Bu demektir ki, eğitim kalitesini artırdık. Fırsat eşitliğinde de istediğimiz kriterleri tutturduk.Türkiye’nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine belli bir seviye yakalanıyorsa fırsat eşitliğinin sağlandığının göstergesidir."

TOPLU TESİS AÇILIŞI

Konuşmaların ardından Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ile Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban Bakan Yılmaz’a birer hediye verdi. Bakan Yılmaz 81 İl Milli Eğitim Müdürü ve katılanlarl

BAKAN YILMAZ ADİLCEVAZ'DA 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ahlat'taki 'İl Müdürleri Değerlendirme Toplantısı ardından Adilcevaz ilçesine geçti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu'nun da eşlik ettiği Bakan Yılmaz'ı Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Aydınlar Beldesi Belediye Başkanı Arif Tusun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Ak Parti ilçe teşkilatı ve çok sayıda kişi karşıladı. Bakan Yılmaz, Adilcevaz’ın tarihi ve doğasıyla çok güzel bir ilçe olduğunu ifade ederek, Bakanlık olarak Adilcevaz’a gereken desteği vereceklerini söyledi. Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, Adilcevaz'ın bölgenin en huzurlu yerlerinden biri olduğunu belirterek, "İlçemiz tarihi yapıların ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarıma ve hayvancılığa dayalı bir ekonomisi var. Tarım alanında ilçemizde dünyaca ünlü Adilcevaz cevizi yetiştirilmektedir. Bu güzel ilçemizin hak ettiği yerlere gelebilmesi için belli başlı sorunlarımıza rağmen var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah sizlerin desteğiyle bu güzel ilçemizi hak ettiği yere getireceğiz" dedi.

Adilcevazlı Emekli Öğretmen Mustafa Yılmaz da Adilcevaz’ın eğitim alanında daha üst seviyelerde yer alması için Bakan İsmet Yılmaz’dan ilçeye Fen Lisesi yapılması talebinde bulundu. Bakan Yılmaz, prosedürler ne gerektiriyorsa, uygun bulunması halinde ilçeye Fen Lisesi yapacaklarını belirtti. Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Bakan Yılmaz’a Adilcevaz bastonu, ceviz, bal, ceviz reçeli, kayısı kurusu, dut reçeli ve tablo hediye etti. 

a birlikte çektirdiği fotoğrafın ardından bakanlığı tarafından yaptırılan 25 eğitim tesisinin toplu açılışını yaptı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Balina oyununun arkasındaki isim kıskıvrak yakalandı
Mavi Balina oyununun arkasındaki isim kıskıvrak yakalandı
Bodrum'da silahlı saldırı: 1'i şarkıcı 2 ölü, 4 yaralı
Bodrum'da silahlı saldırı: 1'i şarkıcı 2 ölü, 4 yaralı