Advert

Balıkesir'e şehit ateşi düştü! Muhabere Yüzbaşı İlker Acar şehit oldu

ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Şenoba İlçesi'ndeki askeri üs bölgelerini denetleyen üst rütbeli askerleri taşıyan Cougar tipi helikopterin düşmesiyle şehit olan 13 askerden birinin de Balıkesir Bigadiç İlçesi'nden 37 yaşındaki Muhabere Yüzbaşı İlker Acar olduğu açıklandı.

Balıkesir'e şehit ateşi düştü! Muhabere Yüzbaşı İlker Acar şehit oldu

Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamada, Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Şenoba Beldesi'nden havalanan Cougar tipi helikopterin yüksek gerilim hattına takılıp düştüğü hatırlatılarak, "İlimiz Bigadiç ilçesi Köseler nüfusuna kayıtlı Muhabere Yüzbaşı İlker Acar şehit olmuştur. Şehidimizin ilimize nakil ve defin işlemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Şehidimiz Acar'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz" denildi.

AİLE YOLA ÇIKTI

Gülçin Acar'la evli olan, 8 yaşındaki Öykü Ada Acar ve 2 yaşındaki Yiğit Ege Acar adlı iki çocuğu bulunan Acar'ın geçici görevle İskenderun'dan Şırnak'a gittiği kaydedildi. Şehidin acı haberini alan İskenderun'daki eşi ve çocuklarının bugün Adana'ya geçip, buradan da uçakla önce İzmir'e, oradan da Balıkesir'e gelecekleri kaydedildi.

ANNEDEN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Şehit Acar'ın babası Süleyman Acar'ın daha önce kanser hastalığı nedeniyle vefat ettiği bildirilirken, annesi Nurdane Acar'ın Balıkesir'de Karesi ilçesine bağlı Paşaalanı Mahallesi'nde oturduğu öğrenildi. Cenazenin DNA testi için Ankara'ya götürüldüğü, şehit Yüzbaşı İlker Acar'ın annesi Nurdane Acar'dan da kan örneği alındığı belirtildi. Acar ailesinin Balıkesir'deki evine büyük Türk bayrağı asıldı.

Şehidin, işlemlerin tamamlanmasının ardından Balıkesir'de toprağa verileceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Sedanur'un otopsi sonucu açıklandı.. İsyan ettiren ayrıntı
Sedanur'un otopsi sonucu açıklandı.. İsyan ettiren ayrıntı