Advert

BAŞARILI BÜROKRATA SAHİP ÇIKAMADIK... TİGEM GENEL MÜDÜRÜ MEHMET TAŞAN GÖREVDEN ALINDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Faruk Çelik'in göreve getirdiği üst düzey bürokratların görevden alınmasının yankıları sürerken, Samsun adına üzücü haber Ankara'dan geldi. Samsun'un yüzakı bürokratı TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan dün görevinden alındı.

BAŞARILI BÜROKRATA SAHİP ÇIKAMADIK...  TİGEM GENEL MÜDÜRÜ  MEHMET TAŞAN GÖREVDEN ALINDI

BAŞARILI BÜROKRAT GÖREVİNDEN ALINDI
Ankara'da TİGEM Genel Müdürü olarak başarılı projeleriyle göz dolduran, Samsunluların sevdiği bürokrat Mehmet Taşan, dün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın talimatıyla görevinden alındı. Başarılı bürokrat Taşan için Samsun milletvekillerinin son dakika hamlesi de Taşan'ın görevinde kalmasına yetmedi. Ankara'da Samsun'u temsil eden sivil toplum kuruluşlarının çabalarına rağmen Taşan görevinden alınırken, Samsunlular, Taşan'ın görevden alınmasına büyük tepki gösterdiler. 

MEHMET TAŞAN KİMDİR?
1957'de Samsun'da doğdu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Tokat Ziraat Meslek Lisesi'nde öğretmenlik ve bölüm başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli il ve ilçelerde tarım müdürlüğü yaptı. Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü yaptı. 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti'den 9. sıra milletvekili adayı oldu. TBMM'ye giremeyince Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müşavirliğine atandı. Taşan, son olarak TİGEM'e genel müdür olarak atanmıştı. Evli olan Mehmet Taşan İngilizce ve Arapça biliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Sedanur'un otopsi sonucu açıklandı.. İsyan ettiren ayrıntı
Sedanur'un otopsi sonucu açıklandı.. İsyan ettiren ayrıntı