Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

BAŞKAN ÖMER SÜSLÜ’DEN ÖZELLEŞTİRMEYE TEPKİ

14 şeker fabrikasının özelleştirilmesine tepki gösteren İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, “Şeker fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır” dedi.

BAŞKAN ÖMER SÜSLÜ’DEN ÖZELLEŞTİRMEYE TEPKİ
Advert

BİNLERCE ÇİFTÇİ MAĞDUR OLACAK

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye (Türkşeker) bağlı 14 fabrikanın özelleştirilmesine İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü’den tepki geldi. Afyon, Alpullu, Bor, Burdur, Çorum , Elbistan, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat’taki fabrikaların özelleştirileceğine dikkat çeken İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, “AK Parti hükümeti, ülkenin milli değerlerini, üreten fabrikalarını yangından mal kaçırır gibi tek kalemde satacak. Binlerce işçiyi, şeker pancarından ekmek kazanan binlerce çiftçiyi mağdur edecek. Ülkemizdeki bütün verimli şeker fabrikalarını satıyorlar. Ülkemiz topraklarında şeker pancarı üretimi büyük bir tehlikeye girecek. Bu özelleştirmeler sonucu fabrikaların kapanmasıyla birlikte göç daha da artacak” dedi.

‘YANLIŞ POLİTİKALARDAN VAZGEÇİN’

AK Parti hükümetinin önce Tekel’i özelleştirip tütünü bitirdiğini şimdi ise de şeker fabrikalarını özelleştirerek pancarı bitirmeye çalıştığını belirten Başkan Ömer Süslü, “Bu yanlış, milli menfaatlere aykırı uygulama ve politikalardan bir an önce vazgeçin. Tarlaya ekiminden fabrikaya dökülene, fabrika çıkışından sofraya gelene kadar bir silsile halinde geçimini sağlamaktadır. Her konuşmalarında milli ve yerli kavramlarını ağızlarından düşürmeyen, halkımızın milli ve vicdani duyguları üzerinden prim yapmaya çalışan iktidar partisinin yetkilileri bu süreçte sus pus olmuş, maalesef lâl kesilmişlerdir. Şeker fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır” diye konuştu.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM'de 'istifa' protestosu gerilimi
TBMM'de 'istifa' protestosu gerilimi
TSK'dan hava harekatı açıklaması
TSK'dan hava harekatı açıklaması