Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Başkan Togar, eşi ile birlikte kursiyerleri ziyaret etti

TEKKEKÖY Belediye Başkanı Hasan Togar, eşi Yasemin Togar ile birlikte Kutlukent Kültür Merkezindeki kursiyerleri ziyaret ederek, usta öğreticiler ve kursiyerler ile bir araya geldi.

Başkan Togar, eşi ile birlikte kursiyerleri ziyaret etti
Advert

Kutlukent Eğitim Kültür Merkezi içerisinde kurs gören kursiyer hanımlar ile sohbet eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile eşi Yasemin Togar, hanımlar tarafından iletilen talepleri ve istekleri dinleyerek kursiyerlerle birlikte çözüm yolları üretti. Güzel bir sohbet ortamı içerisinde gerçekleştirilen ziyarette bayanlar taleplerini birinci ağızdan başkan Togar’a iletmenin memnuniyetini dile getirdi.

İlçenin neredeyse her mahallesinde farklı alanlarda kursların yürütüldüğüne dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Kutlukent Kültür Merkezimizde farklı alanlarda yürütmüş olduğumuz Halk Eğitim kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimizi eşim ile birlikte ziyaret ettik. İlçemizin neredeyse her mahallesinde yürüttüğümüz bu kurslarımız; kursiyerlerimizin bir araya gelerek sosyalleşmesinin yanında sıkıntılarını paylaşarak çözümler ürettiği, birlik ve beraberliğin pekiştiği, dostlukların kurulduğu, evin yorgunluğunun ve günün stresinin atıldığı eğitim ve el becerileri kazanarak meslek edindikleri ve aile ekonomisine de katkı sağladıkları yerlerdir. Yani kurslarımız eğitimlerin verildiği, el becerilerinin kazanıldığı yerler olmanın dışında çok büyük ve önemli bir misyonu daha üstleniyor. Bu kurslarımızda kurs gören bayanlar birlikte birçok sosyal sorumluluk içeren çalışmayı da gerçekleştirdiler. Halk eğitim kurslarımız birçok noktada hanımlarımızın sığınacağı limanlar haline geldi" dedi.

Mart ayı içerisinde Kutlukent Hayme Ana Hanımlar Konağı'nın hizmete gireceğinin müjdesini de veren Başkan Togar, “İlçemizin dört bir yanındaki kurs merkezlerimizin yanında sadece hanımlara özel üç tesissimizin açılışını yapmaya hazırlanıyoruz. Kutlukent bölgemizdeki hanımların her türlü aktivitelerini yerine getirecekleri dört katlı hanımlar konağımız mart ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Artık bayanlar tüm donanıma sahip muhteşem bir merkeze kavuşuyorlar. Bu hanımlar konağımıza tüm kurslarımızı toplayacağız. Gerekirse Kutlukent bölgemizin uzak mahallelerine servisler koyarak bayanların ulaşım sorununu da çözeceğiz. Yine Aşağıçinik bölgemizdeki hanımlar konağımız ile Büyüklü Aysel Şenel Kültür Merkezimizin açılışını önümüzdeki günlerde yapacağız. Kutlukent Kültür Merkezimizde kurs gören kursiyerlerimize bizleri misafir ettikleri ve el emeği göz nuru anlamlı hediyeleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YPG, Suriye'nin Kamışlı kentinde hendek kazmaya başladı
YPG, Suriye'nin Kamışlı kentinde hendek kazmaya başladı
YSK'nın yerel seçim takvimi belli oldu
YSK'nın yerel seçim takvimi belli oldu