Advert

Başpehlivan Okulu; Altın kemerin en güçlü adayıyım

Başpehlivan Okulu; Altın kemerin en güçlü adayıyım

EDİRNE'de bu yıl 656'ncısı düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin 2015 yılı başpehlivanı Orhan Okulu, bu yıl güreşlerin en güçlü adayı olduğunu ifade ederek, ″2017 altın kemeri Antalya'ya götüreceğim″ dedi.
Antalya Döşemealtı  İlçesi Belediyespor  Kulübü  pehlivanı Orhan Okulu Edirne Belediyesi tarafından organize edilen 656'ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde iddialı olduğunu belirterek altın kemerin sahibi olacağını söyledi. Türkiye genelinde düzenlenen yağlı güreş organizasyonlarında rakiplerini yenerek çok sayıda birincilik aldığını ifade eden başpehlivan Okulu, ″İyi bir kamp dönemi geçirdim, inşallah 2015 yılının bir tekrarı olur burada. Bu yıl formum zirvede. Burada iyi bir kura çekerek amacım  rakiplerimi yenip altın kemeri Antalya'ya götürmek. Kırkpınar hazırlık maçlarında çeşitli yağlı güreşlerine katılarak birincilik aldım. Antalya'da çok sıcak havalarda güreşiyoruz ve hazırlık yapıyoruz. Burada havalar aynı sıcaklıkta sayılır. Eğer havalar sıcak giderse bu benim avantajım olur, rakiplerimle mücadelemde benim için artı avantaj olur. İnşallah sıcak olur″ dedi.
″KIRKPINAR BİZİM OLİMPİYATIMIZ″
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin pehlivanların olimpiyatı olarak gördüklerini söyleyen altın kemerli  başpehlivan Okulu,  ″Kırkpınar Yağlı Güreşleri bizim olimpiyatımız oluyor. Biz yağlı güreşçiler böyle görüyoruz. Tarihin en eski güreşleri burada yapılıyor. Türkiye'nin diğer  yerlerinde yapılan güreşler için de burası çok önem isim yapmamıza neden oluyor. Ben 8-9 yaşından beri yağlı güreş yapıyorum, yağlı gürreşlerde puanlama sistemi zaman zaman eleştiriliyor. Ben puanlamaya karşı değilim, puanlama kalmazsa pehlivanlar yenişemez. Güreşler 1-2 gün sürer. Puanlama olmazsa güreşçiler yenişemediği için diğer turlara maça çıkamazlar. Puanlama olmalı. 15 Temmuz şehitlerini anma yıl dönümü nedeniyle sahada etkinlikler olacak. İnşallah onların adına daha iyi güreşeceğiz″  diye konuştu.
Fanatik bir Antalyaspor Futbol  taraftarı olduğunu kaydeden Orhan Okulu, takımının her maçına gittiğini ifade ederek kendisini desteklemek için 07 Gençlik Antalyaspor taraftarının Edirne'ye geldiğini de sözlerine ekledi. Okulu'nun antrenörü Kemal Yılmaz'da Kırkpınar'da iddialı olduklarını bu yıl yapılan çoğu mücadelede sporcusunun rakiplerini yendiği için en favori aday olduklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otizmli çocuklara atlı terapi
Otizmli çocuklara atlı terapi
Liseler arası münazara turnuvası gerçekleştirildi
Liseler arası münazara turnuvası gerçekleştirildi