BES’te kalana 1000 lira bonus verilecek! İşte detaylar

1 Ocak'tan itibaren Bireysel Emeklilik Sistemi otomatik olarak başlıyor. Sistemden çıkmayanlara devlet 1000 lira bonus verecek. BES sistemi sadece 45 yaş altı için geçerli. İşte detaylar

BES’te kalana 1000 lira bonus verilecek! İşte detaylar

1 Ocak'tan itibaren Bireysel Emeklilik Sistemi'ne otomatik olarak başlıyor. Sistemden çıkmayanlara devlet 1000 lira bonus verecek. BES sistemi sadece 45 yaş altı için geçerli. İşte detaylar

45 yaş altı ücretli çalışanlar için 1 Ocak'tan itibaren Bireysel emeklilik Sistemi'ne otomatik katılım başlıyor. Çalışanlar işverenleri tarafından bir bireysel emeklilik planına dahil edilecek. İsteyen cayma hakkını kullanacak, isteyen de sistemde kalarak hem 3'lü destekten yararlanıp hem de ikinci emekli maaşını elde edecek.
 
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uluç İçöz, "Emeklilik şirketini işverenler seçecek ve buraya çalışanlarını otomatik olarak kaydedecekler. Hangi işverenlerin ne zaman kapsama alınacağı Bakanlar Kurulu kararında net bir şekilde ortaya çıkacak" dedi.
 
"HOŞGELDİN BONUSU"
 
İçöz, şöyle konuştu:
 
"Emeklilik şirketinin seçimi işverene ait, fakat fon tercihi çalışana ait olacak. Çalışan 2 aylık sürede cayma hakkını kullanmadı diyelim, ondan sonra da birikimlerini alıp sistemden ayrılabilecek. Yüzde 25 devlet katkısı burada da mevcut. Bir de cayma hakkını kullanmayanlara bin lira 'hoşgeldin bonusu', 'ek devlet katkısı' dediğimiz bir ilave sunulacak. Sistemden emekli olduktan sonra, eğer birikimlerinizi maaş olarak almak isterseniz yüzde 5 ekstra devlet katkısı yapılacak." (Kaynak: Takvim)

 

bes bireysel emeklilik sistemi bonus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı