Advert

BİR BAŞARI HİKAYESİ HÜSEYİN DÜNDAR

3 dönemdir Çarşamba Belediye başkanlığı görevini yürüten ve 2004 yılında oturduğu başkanlık koltuğunu 13 yıldır aralıksız devam ettiren Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, yaptığı başarılı çalışmalarla ilçesini Türkiye'nin örnek kentlerinden biri yaptı. Samsun'un tek borçsuz belediyesi olarak adeta idarecilik dersi veren Dündar, Çarşamba'nın tanınmış ve hayırsever vatandaşlarını harekete geçirerek kentte dev projelere imza attı.

BİR BAŞARI HİKAYESİ HÜSEYİN DÜNDAR

130 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ
2004 yılından bu yana kentsel dönüşüm, Üniversite, arıtma tesisleri, adapark  ve doğal yaşam parkı, köprüler, şehirler arası otobüs terminali, sebze ve meyve hali,  gibi daha bir çok irili ufaklı yaklaşık 130 projeyi 13 yılda hayata geçiren Dündar, sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de başkanlıkta adeta çığır açtı. Siyasette dürüst ve güvenilir kişiliğiyle 3 yerel seçim de ilçesinin 3 te 2'sinin oyunu alan Dündar, Çarşambalıların meşhur 'Başkan jetten fızlı gidii' sözünü adeta üstüne yapıştırdı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK
45 yaşındaki genç siyasetçinin son projesi Türkiye'ye rol model olması beklenirken, Çarşamba ilçe merkezine 6 kilometre güneyindeki yaklaşık 500 dönüm alana kurulan Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı, 2018 yılının Mart – Nisan ayında tamamlanacak. Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı olarak ifade edilen projeye ‘Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı’ ismi verildi. Bozuk olan bir arazi 3 yılda düzenlenirken, Çarşamba’nın eski mimarisine uygun taş ve ahşapla yapılmış cami ve Çarşamba konağı proje de yer alacak.

ÖZ KAYNAKLARLA YAPILIYOR
Hazırlanan proje tamamen belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapılırken, yeme içme alanlarından, çiftlik evlerine, özel sokak tasarımından, piknik alanlarına, binicilik tesislerinden, dinlenme yerlerine kadar her şey özel olarak düşünüldü. ilçenin markası olan Çarşamba ayakkabısı, marangoz, sandıkçı, el sanatları, Çarşamba turşusu, salçası gibi ürünler de doğal yaşam parkında hazır olacak şekilde tasarlandı. Projenin, Türkiye'de ödüllü projeler arasına girmesi de bekleniyor. meydannet.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli: Teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek fuzuli bir demagojidir
Bahçeli: Teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek fuzuli bir demagojidir
Nehre düşen otomobildeki Elif bebek yaşama tutunamadı
Nehre düşen otomobildeki Elif bebek yaşama tutunamadı