Advert

BOTAŞ 94 personel alacak, en az lise mezunu, İşte BOTAŞ Personel Alım İlanı

BOTAŞ 94 kişilik personel alım ilanı yayınladı. Çeşitli bölümlerde çalışacak personeller için aranan şartlar ve hangi ilde görev yapacağı yayınlanan ilan ile açıklandı. 4 Ocak'ta başlayan başvurular 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. İşte BOTAŞ Personel Alım detayları, ayrıca BOTAŞ hakkında yazıyı haberimizde bulabilirsiniz.

BOTAŞ 94 personel alacak, en az lise mezunu, İşte BOTAŞ Personel Alım İlanı

BOTAŞ 94 kişilik personel alım ilanı yayınladı. Çeşitli bölümlerde çalışacak personeller için aranan şartlar ve hangi ilde görev yapacağı yayınlanan ilan ile açıklandı. 4 Ocak'ta başlayan başvurular 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. İşte BOTAŞ Personel Alım detayları, ayrıca BOTAŞ hakkında yazıyı haberimizde bulabilirsiniz. ​

BOTAŞ PERSONEL ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR NELER?

*Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır. *Adaylar, Lise, Önlisasn ve Lisans mezunu olmak zorundadır. *Birçok pozisyonda alım yapılacak olup her pozisyon için aranan özel şartlar vardır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. *Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu tarafından gerçekleştirmesi gerekmektedir. *Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 18 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun http://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/JobsOnAir.aspx internet sayfasından yapılacaktır.

*Mühendislik kadroları için; son 5 yıl içerisinde İngilizce KPDS/YDS'den en az 70 puan almış olmak (YÖK tarafından yayınlanan güncel yabancı dil sınavları eşdeğerlik tablosuna göre dengi puanlar da kabul edilecektir.) *Bazı ilanlarda en az lise mezunu olmak *Alanında 2 yıl tecrübesi olduğunu belgelemek (SGK hizmet dökümü ve çalışılan işyerinden alınan belgeyle)  *İşe başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine ilişkin sağlık raporu istenecektir.

*CCNP sertifikasına sahip olmak (bilişim kadroları için) *En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak *Sürekli seyahat etmesine engel bir durum olmamak. *Sahada çalışmaya engel durumu olmamak. *Alımı yapılacak ünvanlar, Mühendis, Teknisyen, Uzman Yardımcısı, Operatör, Eksvatör, İtfiaye Görevlisi şeklindedir.

*Adaylardan, Farklı pozisyonlar için gerekli ehliyet sınıflarını taşımaları, İşe Başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair sağlık raporu, Seyehate engeli olmaması, sahada çalışabilmesine engel olabilecek sağlık durumu olmaması, En az B sınıfı ehliyeti olması, Gerekli tecrübeye sahip olması, 2015 veya 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunlarının KPSSP3, Lise Mezunlarının KPSSP94 ve Önlisans mezunlarının KPSSP93 puan türünden puana sahip olması gerekmektedir.

*Her kadro için aranan KPSS yılı farklıdır. Bazı kadrolarda 2015 veya 2016 puanıda geçerli sayılıren bazı kadrolarda ise sadece 2016 yılı KPSS Puan türü geçerlidir. Her kadro için alım yapılacak şehir farklıdır.

BOTAŞ 94 kişilik personel alım ilanı yayınladı. Çeşitli bölümlerde çalışacak personeller için aranan şartlar ve hangi ilde görev yapacağı yayınlanan ilan ile açıklandı. İşte BOTAŞ Personel Alım detayları, ayrıca BOTAŞ hakkında yazıyı haberimizde bulabilirsiniz.

BOTAŞ HAKKINDA

BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi), 1,83 milyar lira olan sermayesinin tamamı Hazine Müsteşarlığı adına kayıtlı olan ve 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir İktisadi Kamu Kuruluşu'dur. (KİT'tir)

Genel Müdürlüğü Ankara Bilkent'te bulunan BOTAŞ, yıllık yaklaşık 10 Milyar TL cirosu ile Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasında yer almaktadır. 2008 Fortune 500 listesinde net satış rakamlarına göre 2. sırada yer almıştır. 1974 yılında TPAO'ya bağlı iştirak olarak kurulan BOTAŞ 1995 yılında İktisadi Devlet Teşekkülü statüsü kazanmıştır. Günümüzde doğalgaz piyasasında tanımlanmış olan gaz ithalat, ihracat, depolama, iletim, toptan satış, LNG ticareti, petrol iletimi faaliyetlerini yürütmektedir. Şirket Avrupa'nın gaz ihtiyacını karşılamakta Rusya dışında alternatif yollar bulma stratejisine göre şekillenen ancak daha sonra lağv edilen NABUCCO projesinin %16,67 oranında hissedarı konumunda bulunmaktaydı. Yine BOTAŞ, TANAP projesinde de %30 oranında ortaktır. 2012 yılı itibarı ile yaklaşık 2800 personele sahiptir. Petrol ve Doğalgaz ana başlıkları altında ikili bir yapıdadır. Ankara'da Doğalgaz İşletmeleri Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Buraya bağlı olmak üzere İstanbul ve Kayseri İşletme Müdürlükleri, Kırklareli,Bursa, İzmir; Konya, Erzurum, Çarşamba ve Kahramanmaraş'da Şube Müdürlüğü şeklinde teşkilatlanmıştır. Bununla birlikte sıvılaştırılmış doğalgaz ayrıca bir yönetim birimi olarak Marmara Ereğlisi'nde bulunan LNG İşletme Müdürlüğü olarak kurum yapısında yer alır. Ceyhan'da bulunan Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü ise Kerkük - Yumurtalık Boru hattı üzerinde faaliyet göstermektedir. Yine petrol taşımacılığında Batman'da üretilen Türk petrolünün sevkıyatını ise Hatay - Dörtyol'da bulunan Dörtyol İşletme Müdürlüğü yapmaktadır.

BOTAŞ çeşitli bağlı şirketler üzerinden de faaliyetlerde bulunmaktadır. BIL (BOTAŞ İnternation Limited) BTC projesi kapsamında Türkiye'den geçen hattın işletmesinden sorumlu bir şirket olarak faaliyet gösterir. NABUCCO projesi temelinde kurulmuştur. Yine TANAP projesi kapsamında yürütülecek faaliyetler BOTAŞ bünyesinde yer alan TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından gerçekleştirilecektir. Son olarak Yurt dışı petrol ameliyeleri gerçekleştiren ve daha önce TPAO'ya ait bir iştirak şirket olan TPIC 2013 yılı başında BOTAŞ'a bağlanmıştır.

Doğalgaz ticareti piyasasındaki tekel konumu 2001 yılında yürürlüğe giren 4646 sayılı yasa ile sona ermiş olup yine söz konusu yasa gereği 2009 yılında faaliyet alanlarına göre tüzel kişiliklere bölünmesi, iletim faaliyeti hariç diğer tüzel kişiliklerin 2011 yılına kadar özelleştirilmesi öngörülmekteydi. Ancak Türkiye'nin enerji yollarının kavşak noktalarında bulunması, Türkiye'nin çevresinde yer alan ülkelerin neredeyse tamamının enerji politikası satrancını kamu şirketleriyle oynuyor olması bu konuda politika değişikliğine gidilmesi olasılığını arttırmaktadır.

botaş personel alımı en az lise mezunu BOTAŞ Personel Alım İlanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
Erdoğan: Parasını alıp yurt dışına gidene diyecek bir sözümüz kalmamıştır
 Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak
Bahçeli’den İYİ Parti çıkışı: Seçime girsin, ne olacak