Büyükerşen: Öğrencileri, öğrenci başkenti Eskişehir'e bekliyoruz

Büyükerşen: Öğrencileri, öğrenci başkenti Eskişehir'e bekliyoruz
ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, üniversite sınav sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, ″Puanları yeterli olan öğrencilerimizi, öğrenci başkenti Eskişehir'e bekliyoruz″ dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından 81 ilde 164 üniversitede 13 bin 694 öğrencinin katılımıyla yapılan 'Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri' araştırmasında Eskişehir'in Türkiye'nin öğrenci başkenti seçildiğini belirtti. Büyükerşen, sonuçları yeni açıklanan araştırmaya göre güven, eğlence, spor, halkla ilişkiler, halkın tutumu, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehrin Eskişehir olduğunu söyledi.
Eskişehir'in bu araştırma ile Türkiye'nin öğrenci ve eğitim başkenti olduğunun tescillendiğini vurgulayan Yılmaz Büyükerşen, üniversite sınav sonuçlarının da tüm öğrenci adaylarına hayırlı olmasını diledi. Büyükerşen, puanları yeterli olan öğrencileri Eskişehir'deki Anadolu ve Eskişehir Osmangazi üniversitelerine beklediklerini ifade ederek şöyle konuştu:
″Şehrimiz üniversite öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Eskişehir'i tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız da Türkiye'nin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Eskişehir'de dolu dolu bir eğitim öğretim hayatı geçireceklerinden şüphe duymasınlar. Çünkü Eskişehirliler öğrenci olarak kentimize gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basarlar. 2 önemli üniversitesi ile öğrenciler sadece kampuslarda değil, tiyatroları, orkestraları, festivalleri, modern park ve müzeleri ile Eskişehir'in her köşesinde kendilerini her yönden geliştirme imkânı bulacaklardır. Eskişehir'e değer katacak tüm öğrencilerimizi öğrenci başkenti Eskişehir'e bekliyoruz.″
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu merkezli 9 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
Ordu merkezli 9 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
Afrin şehidi Musa Özalkan'ın vasiyeti yerine getirilecek
Afrin şehidi Musa Özalkan'ın vasiyeti yerine getirilecek