Advert

Çırılçıplak soyunarak protesto ettiler

Bir grup kadın, kadınların bedeninin nesneleştirmesini protesto etmek için kongre binası önünde çırılçıplak soyunup, yürüyüş yaparak protesto gösterisi düzenledi.

Çırılçıplak soyunarak protesto ettiler

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bir grup kadın, kadınların bedeninin nesneleştirmesini protesto etmek için kongre binası önünde çırılçıplak soyunup, yürüyüş yaparak protesto gösterisi düzenledi.
Lazaron gazetesinin haberine göre, Urbanudismo adlı kadın hakları hareketi üyesi dört kadın, başkent Buenos Aires’teki Kongre binasının karşısında bulunan Pzala de Los Congresos’ta bir anda soyunarak çırılçıplak kaldıktan sonra, çevrede tur atarak ve zaman zaman da banklarda oturarak “kadın bedeninin nesneleştirilmesini ve cinsel obje olarak görülmesini” protesto etti.

Ancak, çıplak protestoculardan birinin oturduğu bankta bulunan ve kadının oturması üzerine şaşkınlıkla oradan uzaklaşan bir kişi ile bazı seyirciler durumdan rahatsız olarak polisi aradı.

Eylemcilerin protestosu dakikalar sonra iki polisin olay yerine gelmesiyle sona ererken, protesto gösterisinden geriye bu görüntüler kaldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKÇAGÖZ’E TAM NOT
CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKÇAGÖZ’E TAM NOT
APARTMAN GÖREVLİSİ İLE OĞLUNA KURŞUN YAĞMURU
APARTMAN GÖREVLİSİ İLE OĞLUNA KURŞUN YAĞMURU