Digital Planet - E Defter

Bildiğimiz üzere tüm dünyada ve ülkemizde uygulanmakta olan işlemlerden bir tanesi de kuşkusuz ki elektronik ortam işlemleri olmaktadır. Özellikle de gelir idaresi başkanlığı konularında işletmemizin uyması ve uygulaması gereken bir takım mevzuatlar bulunmaktadır.

Digital Planet - E Defter

Bildiğimiz üzere tüm dünyada ve ülkemizde uygulanmakta olan işlemlerden bir tanesi de kuşkusuz ki elektronik ortam işlemleri olmaktadır. Özellikle de gelir idaresi başkanlığı konularında işletmemizin uyması ve uygulaması gereken bir takım mevzuatlar bulunmaktadır. Söz konusu olan ve 1 Mayıs 2017 tarihi itibari ile artık zorunlu hale getirilen E Defter uygulamaları hem gerçek kişiler tarafından, hem de tüzel kişiler tarafından kullanılacaktır. Yani şahıs veya limited şirketleri ayırt edilmeksizin muhasebe defterlerini elektronik ortama taşınması sistemi olmaktadır. Bu sayede hem zamandan tasarruf ederken hem kırtasiye masraflarından, hem de noter gibi tasdik masraflarından feragat etmiş bulunabiliriz. Söz konusu işlemlerin daha sağlıklı ve güvenli ortama taşınması durumu olunca da durumun tartışılması zordur diyebilmek mümkündür.

Her işletmenin açıldığı andan itibaren sahip olması zorunlu olan Yevmiye Defteri ve Defteri Kebir gibi gereklilikleri vardır. Bu defterlerin tutulması yani bulundurulması zorunlu olduğundan dolayı da iş akışının ne düzeyde olduğu saptanmaktadır. Kar, zarardan başlayarak kişinin geçmişe dönük bilgilerinin yer aldığı tutanaklar olarak da kabul edilebilir. Şimdi kanunlar gereği çıkarılan uygulama çerçevesinde anlaşmalı olan Digital Planet’in bulut sistemleri  sayesinde işlerinizi çok daha kolay yürütebileceksiniz. Bu programlar kullanım bakımından da çok kolay olduğu için geçmişe dönük saklama alanlarına da sahip olabileceksiniz. Kendi bünyeniz de kullanım gerçekleştirerek tüm gelir idaresi işlemlerinizi daha güvenli bir şekilde halledebileceksiniz.

Kullanmaya hak kazanmış olduğunuz defterlerinizi elektronik sistem üzerinden yüklenmesini hemen ardından da defter beratlarınızı takip edebilmenizi sağlayarak sizlere kaliteli ve hızlı hizmet sunmaktadır. Arşivleme bölümünün de olduğunu belirterek geçmişe dönük kayıtlarınızın da çok kolay bir şekilde raporlanmasını sağlayabilir. Hizmetlerinden faydalanmak ve sizlerde ailenin bir üyesi olmak isterseniz güzel teklifler alarak tasarıma anında sahip olabilirsiniz. Ayrıca anında cevap alabileceğiniz ve yardımlarından yararlanabileceğiniz 7/24 kesintisiz müşteri destek hattının da bulunduğunu hatırlatabiliriz. Defter basımı ve noterde defterin onaylanması gibi durumlarla uğraşmadan elektronik ortamda tüm bunları anında gerçekleştirebileceksiniz. Operasyon süreçlerinizin de minimuma indirildiğini de belirterek çok daha karlı işlere imza atabileceğiniz vurgulanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
Başbakan Yıldırım: Laf üstüne laf koymaktan başka marifetleri yok
Başbakan Yıldırım: Laf üstüne laf koymaktan başka marifetleri yok