Diyarbakır ve Şırnak’ta 2 şehit; 1 PKK’lı terörist öldürüldü

DİYARBAKIR'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçeleri üçgeninde devam eden operasyonlarda çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı, 1 terörist de etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır ve Şırnak’ta 2 şehit; 1 PKK’lı terörist öldürüldü

DİYARBAKIR'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçeleri üçgeninde devam eden operasyonlarda çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı, 1 terörist de etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta da Cudi Dağı eteklerindeki maden ocakları yakınında, görev değişimine giden köy korucularına PKK'lı teröristler ateş açtı. Açılan ateşle bir köy korucusu şehit oldu.
Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilanından sonra başlayan operasyonlar devam ediyor. Operasyonu yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı terösitler arasında bugün sabah erken saatlerinde Çavundur Bölgesi'nde sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada açılan ilk ateş sırasında 1 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Yaralı asker, Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi ek binasında tedaviye alındı. Çatışmada 1 teröriste de öldürüldü. 

Bölgede PKK'lı terösitlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan hava destekli operasyon devam ediyor.

PKK, koruculara ateş açtı: 1 korucu şehit

ŞIRNAK'ta Cudi Dağı eteklerindeki maden ocakları yakınında, görev değişimine giden köy korucularına PKK'lı teröristler ateş açtı. Açılan ateşle bir köy korucusu şehit oldu.
Şırnak ile Cizre İlçesi arasında bulunan Maden Ocakları Mevkii&ndeki nöbet değişimine giden bir grup geçici köy korucusuna, Cudi Dağı eteklerinde gizlenen PKK'lılar tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ilk ateşle birlikte adı henüz açıklanmayan bir geçici köy korucusu olay yerinde şehit oldu.

Korucuların telsizle yardım istemisi ardından güvenlik güçleri olay bölgesine gelerek, ateş açan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli operasyon başlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında!
Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında!