Dünyanın en uzun horon halkası denemesi

BURSA'da 16. Kadırga Festivali kapsamında, 2 bin 61 kişinin katılımıyla dünyanın en uzun horon halkası rekor denemesi yapıldı. Deneme başarılı olursa 1144 kişinin katılımıyla Almanya'nın elinde bulunan dünyanın en uzun horon halkası ünvanı Bursa'ya geçecek.

Dünyanın en uzun horon halkası denemesi

Yıldırım Belediyesi, Orhangazi Belediyesi, Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Orhangazi Trabzonlular Derneği iş birliğiyle bu yıl 16'ncısı yapılan Kadırga Festivali kapsamında dünyanın en uzun horunun oluşması için rekor denemesi yapıldı. Almanya’da 1144 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ve Guinness Rekorlar Kitabı’na giren rekoru kırmak için Orhangazi Göl Piknik Alanı’nda toplam 2 bin 61 kişi bir araya geldi. Guinness Türkiye danışmanı Orhan Kural ve yardımcısı Aydın Tükgücü'nün gözetiminde oluşturulan horon halkasında resmi rakam daha sonra açıklanacak.

DÜNYAYA MESAJ VERDİK

Etkinlikte konuşma yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Önemli bir rekora imza attık diye düşünüyorum. Burada linsanların ellerinin birleşmesi ile dünyaya önemli bir mesaj veriyoruz. Dilerim kalplerimizde birleşir" dedi.

Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Nuri Uğurlu ise rekoru Almanya'dan Bursa'ya getirmek istediklerini belirtti. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan yaptığı konuşmada, "Günün en sıcak saatinde rekor denemesi yapıyoruz. Bu rekor denemesinden bir diğer anlamı da şu; Binlerce insanın el ele tutuşması, omuz omuza vermesi ve gönüllerini birleştirmesi. Belki de rekorun en güzel yanı bu" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Muharrem İnce'den liste yorumu
Muharrem İnce'den liste yorumu