Advert

Gazeteci Okay Gönensin son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci Okay Gönensin son yolculuğuna uğurlandı

GAZETECİ yazar Okay Gönensin İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Gönensin'in için  ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Camii'nde cenaze namazı kılındı. Törene aile yakınları ile aralarında, Hasan Cemal, Altan Öymen, Hasan Arat, Orhan Bursalı, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Seraceddin Zıddıoğlu'nunda olduğu meslektaşları ile TBMM Başkanvekili, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi katıldı.

″NEREDEYSE YARIM YÜZ YILLIK ARKADAŞIM″
Törende Gönensin'in oğlu Can ve kardeşi Turgay taziyeleri kabul etti. Gönensin'in ölüm haberini duyuran gazeteci Hasan Cemal de törene katıldı. Cemal, ″Neredeyse yarım yüz yıllık arkadaşım. Bunun 40 yılı birlikte gazetecilik peşinde koşturduk. Birlikte gazete yaptık. Çok yakın arkadaştık.  Sadece gazetecilik değil, her şeyi paylaştık hayatta″ diye konuştu.

″OKAY İYİ, ZEKİ BİR GAZETECİYDİ″
Gazeteci ve siyasetçi Altan Öymen ise, ″Türkiye'de çok iyi yetişmiş ve görevini çok iyi yapan bir gazeteciydi. Çeşitli vesilelerle beraber çalıştık.Çok büyük bir kayıp″ şeklinde konuşurken, Gazeteci Orhan Bursalı, ″Okay iyi, zeki bir gazeteciydi. Cumhuriyet tarihine adı geçecek biriydi. Cumhuriyet Okay zamanında iyi bir gazetecilik yaptı.Cumhuriyet'in 160 bin tiraja çıktığı dönemlerin yazı işleri müdürüydü″ şeklinde konuştu. Gönensin,  kılınan cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KATİD'den eğitim çalışması
KATİD'den eğitim çalışması
Başbakan Yıldırım: 8-10 maddelik bir teklif önümüzdeki hafta Meclis'te olacak
Başbakan Yıldırım: 8-10 maddelik bir teklif önümüzdeki hafta Meclis'te olacak