GAZETECİLİK YAPAN VE ÇALIŞAN GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Çalışan Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, demokratik rejimlerin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesinin de gazeteciler olduğunu belirtti.

GAZETECİLİK YAPAN VE ÇALIŞAN GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ülkemizdeki yaz-kış, yağmur-çamur demeden, tüm olumsuz ve zor koşullara rağmen görevlerini yerine getirmek için var güçlerini ortaya koyan gazetecilerimize çalışmalarında kolaylıklar” diliyorum" diyen Gül, demokratik rejimlerin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesinin de gazeteciler olduğunu vurguladı. Gül, mesajında şöyle dedi:

"Gazeteciler, yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. Ancak ne var ki; bu kadar özverili ve başarılı çalışmalar yapmalarına karşın toplumda halen daha hak ettikleri yere gelememiş, kendileri için gerekli kolaylıklar sağlanmamış, çalışma koşulları ve şartları iyileştirilememiştir. Tarafsız, daha özgür ve daha cesur bir basın olmanın yolu kimseye gebe kalmadan ayakta durabilmekten geçmektedir. Bu nedenle basının özgür, tarafsız ve daha cesur olması için ne gerekiyorsa yapılmalı, anayasal güvencelerine dokunulmamalı, onların özlük hakları ve sendikalaşmaları konusunda yapıcı adımlar atılmalıdır. Basını özgür, cesur ve tarafsız olmayan bir ulus, demokrasiden de, özgürlüklerden de, insan haklarından da söz edemez. Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri
Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri
Tek tip kıyafetler cezaevlerine gönderildi
Tek tip kıyafetler cezaevlerine gönderildi