Advert
Advert
Advert

Gebelik Hesaplama Aracı | Hafta Hafta Gebelik Takibi

Gebelik dönemi anne adaylarının neredeysen tümü üçün ömürlerindeki en değerli süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla miniğini gözler anne, yavrusuyla kavuşacağı zamanın rüyasını görür daima.

Gebelik Hesaplama Aracı | Hafta Hafta Gebelik Takibi

Gebelik dönemi anne adaylarının neredeysen tümü üçün ömürlerindeki en değerli süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla miniğini gözler anne, yavrusuyla kavuşacağı zamanın rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost olur kimi zaman, kimi zamansa doktor kontrollerini iple çeker. Bu süreç kolay geçmez tabi bir çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan feraha varılamıyor.

Hamile anne adaylarının hepsi sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bundan dolayıdır ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Hamilelik sürecinde her zaman sorulan sorulardandır: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu aracın doğru çalışması ve hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne oldukça huzurlu ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bazıları ise bu dönemde oldukça önemli sıkıntılar yaşayabilirler. Kusma, halsizlik, tansiyon sorunları bu problemlerden sadece bir kaçıdır.

Buna ek olarak gebeler gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de fazladan önlem almalıdır. Zira anne adayındaki bazı hastalıklar anne rahmindeki bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturarak sağlığını negatif etkileyebilir.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer bir mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sıkça rastlanan sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka tarih yazılmasıdır.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise gebelik dönemlinde yaşanabilecek muhtemel negatif durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye dek yaşanmış gebelik dönemi tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Web deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bunların bir çoğu doğru sonuçlar verir. Google'a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi kelimeler yazarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz sayısız hesaplayıcılar arasından en sevdiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Kaynak: Gebelik Haftası Hesaplama | Yenianneyim.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YSK, İYİ Parti kararını verdi
YSK, İYİ Parti kararını verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir döneme giriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir döneme giriyoruz