Gönüllüler de ter döküyor

SAMSUN'da 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için 97 ülkeden 3105 sporcu hazırlıklarını sürdürürken, bu büyük organizasyonda yer alacak 1500 gönüllü ise kendi olimpik oyunlarında mücadele ediyor.

Gönüllüler de ter döküyor

Samsun'da 1500 gönüllünün konakladığı İlkadım Yurdu’nda düzenlenen oyunlarla işitme engelli ve konuşan bireyler arasındaki engellerin kaldırılması amaçlanıyor. İşitme Engelliler Olimpiyatı Gönüllü Departmanı Koordinatörü İlkay Aydın “Amacımız işitme engelli gönüllülerimiz ile gönüllülerimiz arasında bir bağ kurmak, bir takım çalışması yapmak, kendileri arasındaki uyumu olimpiyatlara taşımak” diye konuştu.

Oyunlara katılan takımlarda karışık olarak yer alan işitme engelli ve konuşan oyuncuların başarılı olabilmeleri için, dışarıdan yardım almadan birbirleriyle sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri gerekiyor. İşitme engelli Türk gönüllü Yunus Keleş oyunlar sırasında konuşanlarla kurdukları iletişimin, birbirlerini anlama bakımından faydalı olduğunu belirtti. Yunanistan’dan Türkiye’ye öğrenci değişimi programıyla gelen gönüllü Constantina Ziouli ise harika bir tecrübe yaşadığını ifade ederek birbirlerine yardımcı olabilmenin kendisini çok iyi hissettirdiğini söyledi.

İşitme engelli ve konuşanlar arasında dayanışma yaratan Volympics, katılımcılara yedi günlük önemli bir tecrübe yaşatıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuk Cumhurbaşkanı Fatih Mintaş oldu
Çocuk Cumhurbaşkanı Fatih Mintaş oldu
Başbakan Yıldırım: Yalana karşı çok titizim
Başbakan Yıldırım: Yalana karşı çok titizim