Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifinden iftar

Havza ilçesinde 810 Sayılı Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nce iftar programı düzenlendi.

 Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifinden iftar

Osmanlı Sofrası tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan 810 Sayılı Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural, Ramazan Ayı'nın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu vurguladı. Tural; “Kooperatifimizin önceliği birlik ve beraberliğimizi daim kılmaktır. Çiftçiler olarak ülkemiz için elimizden gelenin en iyi için çalışmaktayız ve çalışmaya devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ramazan ayının manevi atmosferinde oda üyelerimiz çiftçilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli çiftçilerimizi ve misafirlerimizi iftar programımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Havzanın en önemli geçim kalemlerinin başında ziraat olduğunu belirterek; “ Havza Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız ve olmaya devam edeceğiz. Bölgemizde her geçen yıl çiftçi sayısı azalıyor. Bunun sebebi göç. İnsanlarımız asgari ücret için gurbette ömürlerini tüketiyor ama kendi topraklarında kalmıyor ve üretmiyor. İnşallah Havza organize ile genç nüfusu Havza’da tuttuğumuzda bu gençlerimizde ata topraklarını işleyerek bir taraftan zirai üretime katkıda bulunacaklar.   Allah tüm çiftçilerimize kazasız belasız ve bol bereketli bir hasat dilerim.” Dedi.

Programa Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Karadenizbirlik Başkan Vekili Fahri Şahin, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, CHP İlçe Bakanı Ertaş Çoban,  Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Gedik, Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Alper ve davetliler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi