Havza'da kaplıcalar denetlendi

Havza ilçesinde özel ve umumi kaplıcalar denetlendi.

Havza'da kaplıcalar denetlendi

Havza Belediyesi Zabıta Ekiplerince kaplıca turizmine hizmet veren özel ve umumi kaplıcalarda yapılan denetimlerde genel hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, kaplıcalarda kullanılan havlu, peştamal gibi malzemelerin temizliği, personelin hijyen belgeleri ve bulundurulması gereken evraklar incelendi.
Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmaz iken işletmecilere hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza'nın Karadeniz için termal merkezi olduğunu ve bu sebepten ötürü tesislerin her zaman temiz olması gerektiğini belirtti.
İkiz, "10 otel, 50'ye yakın pansiyon ve kaplıcalarımız ile termal turizmine hizmet vermekteyiz. Özellikle kaplıcalarımızın denetimi gerekmekte ve her ay denetimler yapmaktayız. Burada önemli olan bizim denetimlerimizden ziyade işletmelerimizin kendi denetimlerini yapmaları. Malum ilçemiz sıcak suları ile ünlüdür. İlçemize gelen vatandaşlarımızın daha rahat, daha hijyenik bir ortamda dinlenmeleri ve şifa bulmaları için biz gerekli önemleri alıyoruz ve gerekli denetimleri yapıyoruz" dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OHAL uygulaması sona erdi
OHAL uygulaması sona erdi
MHP’den af yasası hazırlığı
MHP’den af yasası hazırlığı