Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Havza’dan Yerli Otomobil Atağı

Havza heyeti yerli otomobil üretimin Havza’ya kazandırılması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Havza heyeti Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ile görüştüler.

Havza’dan Yerli Otomobil Atağı
Advert

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’dan oluşan heyet yerli otomobil üretimini Havza’ya kazandırmak için yapılan çalışmalar kapsamında yerli otombil üretiminde yer alan 5 firmadan bir olan Zorlu Holdingi ziyaret ederek Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu bir görüştüler.

Yapılan görüşmede Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya Havza Organize Sanayi Bölgesinin avantajları hakkında bilgiler verilerek, yerli otomobil üretimi için ücretsiz yer tahsisi yapılacağı belirtildi.

Ziyarette ayrıca yerli otomobil üretimi ile ilgili olarak Samsun Valiliği ve OKA tarafından yapılan çalışmalar hakkında da kapsamlı bilgiler verilerek Samsun Valiliğin hazırlatmış olduğu kitapçık Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya verildi.

Zorlu ile yapılan görüşmede yerli otomobil üretimi dışında Zorlu Holding tarafından ilçeye yapılabilecek yatırımlar gündeme geldi.

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ziyaretin olumlu bir havada geçtiğini belirterek; “Yerli otomobil üretimin Havza’ya kazandırılması kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Havza olarak biz bu işe gönülden inanıyoruz ve toplumun her kesiminden destek alıyoruz. Almış olduğumuz bu destek ile çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Yerli otomobil üretimi konusunda Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nazif Zorlu’yu ziyaret ettik ve kendisine Havza Organize Sanayi Bölgesinin ulaşım ağlarına yakınlığını ve alan genişleme kapasitesine ile Karadeniz’in en büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ilettik. Görüşmemizde ayrıca Zorlu Holding tarafından Havza’ya yapılabilecek diğer yatırımlar gündeme geldi. Bu ziyaret inşallah ilçemiz için hayırlı olacak.” Dedi.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize'deki saldırıda yaralanan Personel Şube Müdürü'nden iyi haber
Rize'deki saldırıda yaralanan Personel Şube Müdürü'nden iyi haber
FETÖ'nün finansçısı gaybubet evinde yakalandı
FETÖ'nün finansçısı gaybubet evinde yakalandı