HGS Bakiye Yüklemek Çok Kolay

Artık bundan sonra oldukça kolay bir şekilde HGS bakiyesi yükleyebilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız bir bankaya giderek HGS bakiyesi yükleyebilirsiniz. Kesinlikle son derece kolay olan bir işlemdir.

HGS Bakiye Yüklemek Çok Kolay

Otoyolların ve özellikle köprülerin trafiğini son derece rahatlatmış olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), oldukça işlevsel bir sistemdir. Özellikle İstanbul’daki trafiği yarı yarıya düşürmüş olan bu sistem ile artık köprülerde ve otoyollarda çok fazla beklemeden ve kuyruğa takılmadan hareket edebiliyorsunuz. Bu sayede oldukça hızlı ve seri bir şekilde istediğiniz yere gitmiş olabiliyorsunuz. HGS ile artık köprü ve otoyollarda trafik son derece azalmış durumdadır. Bu sistemi kullanmak ise oldukça basittir. Öncelikli olarak HGS’ye başvurmalısınız. Daha sonra aracınızın camına çipli bir etiket takılacaktır ve sizlere bakiye yükleyebilmeniz için bir HGS kartı verilecektir. Bundan sonra HGS kartlarınıza bakiye yükleyerek köprülerde size ayrılmış olan gişelerden geçerek hiç bekleme derdine kapılmayacaksınız. HGS yükleme yaparak kartınıza bakiye atabilir ve gişelerde hiç durmadan geçiş yapabilirsiniz. Kesinlikle sizlere son derece faydalı olacak bir sistemdir.

Bildiğiniz gibi HGS, Türkiye’de çok eski bir sistem değildir. Çok uzun bir tarihinin olmaması sürücüleri bazen talihsizlikler ile karşılaştırabilmektedir. Bunların başında ise geçiş ihlalleri gelmektedir. HGS, daha önce faaliyette bulunan KGS yerine gelmiş ve Kartlı Geçiş Sistemi’nden daha fazla işlev göstermiştir. HGS sayesinde artık KGS’de beklediğimiz kadar beklemiyor ve oldukça hızlı bir şekilde geçiyoruz. Hatırladığınız gibi KGS ile gişelerde duruyor ve kartımızı okutuyorduk. Bu bize epeyce zaman kaybettiriyor ve gitmek istediğimiz yere zamanından yetişmemize engel oluyordu. Ayrıca arkamızda ve önümüzde çok uzun kuyruklar da oluşmasına neden oluyordu. Bu nedenle KGS’nin işlev kaybetmesi ve süre kaybettirmesi, HGS’ye fırsat kapısı aralamıştır. Nihayet ülkemize de gelebilen HGS sayesinde köprülerde ve otoyollarda trafik azalmıştır. Bundan sonra HGS sayesinde gişelerde durmadan ve hiç uzun kuyruklarda takılmadan geçiş yapabiliriz. HGS kullanabilmek için aracınızın ön camında size tanımlanmış bir HGS etiketi olmalıdır. Ayrıca elinizde de bakiye yüklemek için camınızdaki etikete tanımlanmış bir HGS kartınız olmalıdır. HGS bakiye yükleme için kartınız ile işlem yapabilir ve gişelerde böylece sorunsuz bir şekilde geçebilirsiniz. Peki HGS yükleme nasıl yapılır? HGS yükleme nerede yapılır?

HGS bakiyesi yükleyebilmeniz için öncelikli olarak elinizde HGS kartınız olmalıdır. Bu kart ile PTTmatiklere gidebilir ve kartınızı bu cihazlara yerleştirerek bakiye yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Matik sizi yönlendirecek ve en kısa sürede bakiye yüklemenizi sağlayacaktır. Eğer bu yönteme güvenmiyorsanız veya PTTmatik bulamadıysanız, PTT şubelerine gidebilir ve kapının önündeki matiği kullanabilirsiniz. Bu da uymuyorsa PTT şubelerinden içeri girebilir ve herhangi bir gişeye yönelebilirsiniz. Kartınızı ve paranızı görevliye verdikten çok kısa bir süre sonra bakiye yükleme işlemin gerçekleştirilecektir. 

HGS ile köprülerden ve otoyollardan geçiş yaparken geçiş ihlali yapabilirsiniz. Bu durum sizin ceza almanıza neden olacaktır. Yanlışlıkla HGS gişesi yerine OGS gişesinden geçerseniz, bu size otomatikman ceza olarak dönecektir. HGS cezası ödeme için de sizlere belirli bir zaman verilecektir. Eğer bu süre zarfı içerisinde ödemezseniz cezanız 10 katı olarak sizlere geri dönecektir. HGS cezası ödeme süresi ise 15 gündür. 15. Günün sonunda aldığınız ceza 10 ile çarpılacak ve sizlere tekrar ceza olarak dönecektir. Kesinlikle ödemeniz gereken bir cezadır. Eğer cezanız bulunuyorsa bunu yine PTT şubelerinden, PTTmatiklerden veya bankalarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın; HGS cezası ödeme süresi 15 gündür ve ödemezseniz 10 katı ile cezalandırılacaksınız. 

hgs hgs yükleme hgs cezası ödeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Aracını vermek istemeyen sürücü bıçaklandı: 1 ölü
Aracını vermek istemeyen sürücü bıçaklandı: 1 ölü