Advert

İkiz; Yerli Otomobil üretimi için talibiz ve bunun için çalışıyoruz

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yerli otomobil üretimi için bedelsiz arsa tahsisi ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İkiz; Yerli Otomobil üretimi için talibiz ve bunun için çalışıyoruz

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu açıklamalarda Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yerli otomobil üretimi için Havza Organize Sanayi Bölgesinin gerekli alt yapıya sahip olduğunu ve talep gelmesi halinde gerektiği kadar bedelsiz arsa tahsisine de hazır olduklarını yineleyerek; “Yerli otomobil üretimi için olan talebimiz ile ilgili olarak gerekli girişimleri yapmaktayız. Samsun Ticaret ve Sanayi Odamız’da bizi desteklemekte. Sayın Milletvekillerimize ve Sayın Murzioğlu’na desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.
İkiz hafta sonu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ile birlikte Havza OSB bağlantı yolu çalışmalarını incelediklerini ve yerli otomobil için ücretsiz yer tahsisinin gündeme geldiğini belirterek; “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a Havza Kaymakamız Metin Yılmaz ve Havza TSO Başkanımız Erkan Acar ile birlikte konu ile ilgili kapsamlı bilgiler verdik ve desteklerini talep ettik. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan konu ile yakından ilgilenerek gerekli desteğin verileceğini belirtti.” Dedi.
İkiz Havza OSB’nin bin dekarında alt yapısı tamamlanmış, genişleme alanları ile 10 bin dekarlık alanı ile Karadeniz’in en büyük OSB’si olduğuna dikkat çekerek; “Deniz, Hava, Kara ve Demir Yollarına yakınlığı ile ulaşım ve ikmal sorunu olmayan Havza OSB yerli otomobil üretimi için bedelsiz arsa tahsisine hazır.  Karadeniz’in giriş kapısı olan ve yapılacak yatırımlar ile hızlı bir büyüme potansiyeli olan Havza bu iş işçin uygun bir yer. Eğer bu yatırım ilçemize gelirse Havzamız, Samsunumuz ve bölgemiz içinde hayırlı olur.” Dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi