Advert

İLKAY ERKAN: ÇOCUĞUNU UYUŞTURUCUDAN KURTARMAK İSTEYEN AİLELER BİZİMLE İRTİBAT KURSUN

TÜRKAV Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, TÜRKAV olarak uyuşturucu konusunda tehditler almalarına rağmen mücadelelerine devam ettiklerini belirterek;'Çocuğunu uyuşturucudan kurtarmak isteyen aileler bizimle irtibat halinde olsunlar' dedi.

İLKAY ERKAN: ÇOCUĞUNU UYUŞTURUCUDAN KURTARMAK İSTEYEN AİLELER BİZİMLE İRTİBAT KURSUN

TEHDİTLER ALIYORUZ

TÜRKAV Samsun İl Başkan Yardımcısı İlkay Erkan Samsun'da uyuşturucu trafiğinin nasıl döndüğünü ve toplumun bu konuya ciddi anlamda eğilmesi gerektiğini söyledi. Uyuşturucu kullanımında nüfusa göre Samsun'un 1. sırada yer aldığına dikkat çeken Erkan;'Bu mesele sadece emniyet birimlerinin tek başına çözebileceği bir mesele olmaktan çıkmıştır. Toplumun her kesiminin duyarlı olması gereken bir konudur.

Bugün Samsun'un her mahallesinde torbacılar kol gezip gençlerimizi zehirlerken 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' deme lüksümüz kalmamıştır. Bugün başka bir çocuk yarın senin benim çocuğum bu belaya bulaşabilir. Bizim sivil toplum örgütü olarak bu konu da ciddi mücadelemiz sürüyor. Tehditler almamıza rağmen çocuğunu uyuşturucudan kurtarmak isteyen aileler bizimle irtibat halinde olsunlar. ' dedi.

BUGÜN SANA YARIN BİZE

TÜRKAV'ın uyuşturucu kullanan, yaşları çok küçük olan çocuklar ve yetişkin gençler konusunda Samsun'da sempozyum ve paneller düzenleyeceklerini belirten Erkan;'Ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Uyuşturucu konusu hem ülkemiz de hem de şehrimiz de kangren haline gelmiştir. Bugün sizin çocuğunuz yarın bizim çocuklarımız. Kimsenin 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' deme lüksü yok.

Hepimiz taşın altına gövdemizi koymak ve çocuklarımızı bu bataktan kurtarmak zorundayız. Bu konu sadece emniyetin çözebileceği mesele değildir. Onlar ellerinden geleni layıkıyla yapsa bile topyekün bir mücadele sergilememiz gerekiyor. TÜRKAV yönetimi olarak uyuşturucu konusunda Samsun'da ciddi projeler ve adımlar atarak bu şehrin sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.' diye konuştu.

 

ilkay erkan türkav uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar’dan 23 Nisan mesajı
Başkan Togar’dan 23 Nisan mesajı
Vali Kaymak'tan 23 Nisan mesajı
Vali Kaymak'tan 23 Nisan mesajı