Işık Üniversitesi’nden diyabete dikkat çeken ‘dünya rekoru’

Işık Üniversitesi diyabete dikkat çekmek için Şile Kampüsü’nde bisikletçileri ağırlayarak Guinness rekorlar kitabına girecek bir dünya rekoruna ev sahipliği yaptı.

Işık Üniversitesi’nden diyabete dikkat çeken ‘dünya rekoru’

Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Üniversitesi, insan sağlığı içen büyük tehditlerden biri olan diyabete dikkat çekmek amacıyla, Türkiye Diyabet Vakfı ve Lilly İlaç ile birlikte kırılması zor bir dünya rekoruna imza attı. Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde uzun hazırlıklar sonucu turbo trainer’lere bağlı 30 bisiklet, 120 profesyonel ve amatör bisikletçinin katılımı ile bir saatlik rekor denemesinde sporcular büyük performans göstererek 8457,2 Watt’lık mekanik enerji üretimi ile 8362 Watt’lık Guinness eski rekorunu geçmeyi başardı. 

Onayın ardından ilan edilecek

Uzun hazırlıklar sonucunda pedallarını diyabet için çeviren bisikletçilerin rekoru İngiltere’deki Guinness yetkililerince onaylandıktan sonra ilan edilecek. Dünyada 450 milyon diyabetli bulunuyor ve bu rakamın 20 yıl içinde 800 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. İnsanlık için büyük bir tehdit olan diyabete dikkat çekmek üzere yapılan etkinlikler Şile Diyabetli Çocuklar Yaşam Köyü’nde düzenlenen farkındalık paneli ve düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar ve Euro'da son durum
Dolar ve Euro'da son durum
Traktör devrildi; sürücü yaralandı
Traktör devrildi; sürücü yaralandı