KARADENİZBİRLİK’TE SEÇİM.. SAHTE OY KULLANANLAR YANDI

Pazartesi günü yapılacak olan Havza 810 Sayılı Yağlı tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin seçimli genel kuruluna katılacak olan üyeleri zor bir sınav bekliyor. Havzalı çiftçilerin sahte oy kullanması halinde olayın hem savcılık hem de bakanlık yetkilileri tarafından incelemeye alınacağı belirtildi.

KARADENİZBİRLİK’TE SEÇİM.. SAHTE OY KULLANANLAR YANDI

Pazartesi günü yapılacak olan Havza 810 Sayılı Yağlı tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin seçimli genel kuruluna katılacak olan üyeleri zor bir sınav bekliyor.
Havzalı çiftçilerin sahte oy kullanması halinde olayın hem savcılık hem de bakanlık yetkilileri tarafından incelemeye alınacağı belirtildi.

YARGIYA TAŞIDILAR
2015 yılında kooperatif yönetim kurulu üyeleri tarafından yaklaşık 260 kişinin haberi olmadan 19 kg ile 39 kg ayçiçeği yatırılarak oy kullandırılmaları sağlanan Havza 810 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Pazartesi günü seçimlerini yapacak. 5-10 ton üretim yapan çiftçiler seçim öncesi listelere alınmazken, Havzalı çiftçilerin bu duruma tepkisi sert oldu. Konuyu önce Karadenizbirlik Genel Müdürlüğü'ne sonra da yönetim kuruluna iletmelerine rağmen yapılan girişimlerden sonuç alamayan çiftçiler olayı önce yargıya sonra da Gümrük ve Ticaret bakanlığı'na taşıdılar.

BAKANLIK DEVREDE
Yıllardır Karadenizbirlik Yönetim Kurulunda aynı isimlerin olması ve ballı huzur hakkı paraları kamuoyunda gündeme gelirken, Karadenizbirlik yöneticileri kendine yakın ve akraba olan çiftçileri seçim kazanmak adına listelere yazmaya devam ettiler. Bu duruma seyirci kalmayan Havzalı çiftçiler hem ilçe de, hem Samsun'da, hem de Türkiye geneline taşıdıkları protestolarını son olarak bakanlığa duyurmayı başardılar. Konuyu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na kadar taşıyan ve iddiaların araştırılmasını isteyen çiftçiler bakanlıktan olumlu cevap alarak devletin müfettişleri tarafından iddiaların incelenmesini sağladılar.

SAHTE OYA CEZA GÜNDEMDE
Pazartesi günü yapılacak olan seçimlerde 260 kişi hakkında Havza Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Havzalı çiftçiler 26 Eylül Pazartesi günü yapılacak olan seçimde Hazirun listesine imza atacak olan sahte üyelerin imza örnekleri ile Kooperatif de imzaladıkları rekolte beyanname defteri, kantar fişleri ve ödeme makbuzlarındaki imzalar karşılaştırılıp kontrollerinin savcılık tarafından yapılacağını belirttiler. Sahte olarak yapılan üyelerin seçimlerde oy kullanması halinde hem savcılıkta hem de bakanlık müfettişlerince tespit edilmesi halinde sahte evrak düzenlemekten ve imza atmaktan yargılanacakları da gelen haberler arasında.

karadenizbirlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün