Kavak ilçesine 2 bin kişilik kampüs cezaevi yapılacak

Samsun'un o ilçesine devlet tarafından yapılacak 200 milyonluk yatırımla binlerce kişiye istihdam sağlanırken, dev yatırım ilçenin kaderini değiştirecek.

Kavak ilçesine 2 bin kişilik kampüs cezaevi yapılacak

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nu ziyaret etti.Önemli açıklamalarda bulunan Sarıcaoğlu büyük bir müjde vererek"İlçemizin kaderini etkileyecek 2000 bin kişilik cezaevinin temelini bu ay içinde atıyoruz. Bu yatırım Kavak'a çıta atlatacak" dedi

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) ile biraraya gelen ve yeni yapılacak cezaevinin yerinde özel açıklamalarda bulunan Sarıcaoğlu;'Bu proje 200-250 milyon civarında tamamen devletin kendisinin finanse ettiği bir projedir. 780 dönümlük alan üzerine inşa edilecek olan kampüs cezaevi 1000 erkek, 500 kadın ve 500 çocuk kapasiteli olup ülkemizin en büyük cezaevlerinden biri olma konumunda olacak. 2 yılda bitirilmesi planlanan cezaevinin yapımı süresince 1000 kişi çalışacak" dedi.
3 T tipi cezaevi şeklinde ve kampüs cezaevi modeliyle Kavak'a inşa edilecek bu dev yatırımın ilçenin kaderini değiştireceğini belirten Sarıcaoglu;'Burada sadece cezaevi değil aynı zamanda 300 konutluk lojman şeklinde binalar olacak. Hakim, savcı ve cezaevinde görev yapacak olanlar bu lojmanlarda ikamet edecek. Bu yapılacak cezaevi ile birlikte hem ilçemizde turizm patlaması yaşanacak hem de binlerce kişiye istihdam sağlanacak" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Operasyon bitti! PKK'ya ağır darbe
Operasyon bitti! PKK'ya ağır darbe
Suriye sınırında askeri hareketlilik
Suriye sınırında askeri hareketlilik