Kavak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlendi

Programlara Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yangöz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tanrıöven, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ve Kavak'ta görev yapan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kavak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlendi

Atatürk Parkında düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı,Programda Atatürk büstüne çelenk koyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yangöz, "24 Kasım öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum" dedi. Öğretmenlere çiçek dağıtan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel; " İnanıyorum ki; istikbale güvenle bakan ve fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, ülkemiz için daima umut ve dinamizm kaynağıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında 'Başöğretmen' sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım Günü’nün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

 
Atatürk Parkındaki programın ardından Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa da katılan Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu burada bulunan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Başkan Sarıcaoğlu burada bulunan öğretmenlere 24 kasım öğretmenler günü dolayısıyla çiçek hediye etti. Başkan Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada şunlara değindi; 
 
"Geleceğimizi şekillendiren, ülkemizi yarınlara ve aydınlık geleceğe taşıyan sevgili öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyorum. Çağımızda bilgili olmak ve bilgiyi etkin kullanmak çok büyük önem arz etmektedir. Ülkelerin en önemli gücünü bilgili ve nitelikli insanlar oluşturmaktadır. Bu nitelikli insanları yetiştirmekte değerli öğretmenlerimizin en önemli görevlerindendir. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi