Kayseri'de binlerce kişi Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı

Kayseri'de binlerce kişi Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı

KAYSERİ'de 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Günü etkinliğinde binlerce kişi Cumhuriyet Meydanı'nda  toplandı.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü etkinlikleri kapsamında binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Etkinliklere Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 2'inci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Eski Milletvekilleri, belediye Başkanları, siyasi parti il başkanları ve binlerce kişi katıldı.
polis, akşam saatlerinde kalabalığın toplanacağı Cumhuriyet Meydanı'nda bomba araması yaptı. Güvenlik arama noktalarında geçerek meydana akın eden vatandaşlar, dualar okuyarak şehitleri andı. 15 Temmuz şehitlerinin isimleri tek tek anons edilirken kalabalık hep bir ağızdan ″ Burada″ diye cevap verdi. Kalabalıktan zaman zaman ″ İdam isteriz″ sloganları da yükseldi. Kuran-ı Kkerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Doç. Dr Şahin Güven tarafından hatim duası yapıldı. Polis kayıtlarına göre yaklaşık 200 bin kişinin katıldığı Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran vatandaş, Fethullahçı Terör Örgütü'ne lanet okudu.
Kayseri Protokol mensuplarının kürsüden yaptıkları konuşma ve mehter gösterisinin ardından kalabalık, Cumhuriyet Meydanı'nın birçok noktasına kurulan sinevizyon sistemindeki dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'nde yaptığı konuşmayı canlı olarak dinledi.
Bu arada Cumhuriyet Meydanında çok sayıda resmi daire, kurum kuruluş ve STK'lar tarafından çadırlar kuruldu. Sabaha kadar Demokrasi nöbeti tutacak olan kalabalığa, belediyeler ve STK'lar tarafından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Muharrem İnce'den liste yorumu
Muharrem İnce'den liste yorumu