Advert
Advert
Advert

Kestane Balının Mucizevi Etkileri

Yüksek mineralli ve antioksidan özelliği sayesinde vücudu çok farklı hastalıklara karşı korur.

Kestane Balının Mucizevi Etkileri

Kestane balı früktoz içerdiği için yüksek oranda enerji sağlar. Düzenli olarak tükettiğiniz zaman halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetlerden kurtulursunuz. Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilceleri tedavi eder, sivilce izlerini yok eder. Katkısız olup doğal koşullarda arılar tarafından üretilir. Kestane ağaçlarının çiçeklerinden elde edilen balın insan sağlığına faydası büyüktür.

Kestane Balının Yararları

İçinde yüksek miktarda antioksidan bulunan kestane balı kırışıklıkları da önler. Bağışıklık sistemini güçlendireceği için hastalıklarla daha kolay mücadele etmenizi sağlar. Kasları, kemikleri güçlendirir, kan dolaşımını artırır. Mide rahatsızlıklarında düzenli kullanılması tavsiye edilir. Sindirim sistemini düzene koyar ve bağırsak sorunlarını ortadan kaldırır. Yetişkinler için günde 1 çorba kaşığı, çocuklar için ise 1 çay kaşığı tüketilmesi önerilir.

Kestane Balının Özellikleri

Tadı, kokusu, rengi ve kıvamı farklı olan kestane balında sadece arılardan yararlanılır. Üretiminde hava sıcaklığı önemli etkendir. Koyu renkli olup ağır akar. Özel bir bal olup vitamin, mineral ve vücuda yararlı enzimleri içerir. Dolum aşamasında ısıtma işlemi uygulanmaz. Doğal şartlarda üretilen balın insan sağlığına faydası çoktur. Diyetlerinizi destekler ve düzenli kullanım sonucunda kalıcı kilo vermenize yardımcı olur.

Doğal Kestane Balının Etkileri

Tedavi edici özelliği bulunan kestane balı etkili olduğu için gün içinde sabah ve akşam alınması önerilir. Antibiyotik etkisi bulunduğu için yaraları kısa süre içinde iyileştirir. Doğal özelliğinin yanı sıra mucize etkileri barındırır ve çoğu hastalığın tedavisinde kullanılır. Antiseptik özelliği bulunur. Ağrı ve sancıları giderir, kasların uyuşmasını engeller. Bademcik iltihabı ve akciğer rahatsızlıklarında kullanılır. Felç ve sinir hastalıklarında düzenli kullanılması önerilir. Ölü dokuları kısa sürede iyileştirir ve cildi de onarır.

Kestane balı, TC Organik Tarım Esasları ve Uygulamaları yönetmeliğine uygun olup organik şekilde üretilir. Pazarlama ve üretim aşamaları ise bağımsız sertifikasyon firmaları tarafından kontrol edilir. http://www.egricayir.com/ sitesini ziyaret ederek doğal yolla üretilen organik ballar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şahbaz Çaylı Eğriçayır balları ile sofralarınıza lezzet gelir, bedeniniz her zaman sağlıklı olur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğan Holding'ten KAP'a açıklama
Doğan Holding'ten KAP'a açıklama
Dolar ve Euro'da son durum
Dolar ve Euro'da son durum