Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a çağrı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehitler arasında ayrım yapıldığını savunarak, ayrımın ortadan kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na bu hafta bir kanun teklifi vereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a çağrı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'a da bu konuda çağrıda bulunarak, "Şehitler arasında yapılan bu ayrımı, bu ayıbı hep birlikte kaldıralım. Sayın Binali Yıldırım'a çağrıda bulunuyorum. Gelirse başımızın üstüne gelmezse bunu Genel Kurul'a indireceğiz" dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Şehitler ve gaziler arasında ayrım yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, bu ayrımın ortadan kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na bu hafta bir kanun teklifi vereceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu, "Ben söylüyorum. Şehitler arasında ayrım yapmayın. Gaziler arasında ayrım yapmayın. Bu ülkenin varlığı, bekası için hayatını veren kim olursa olsun; inancı, kimliği, yaşam tarzı, siyasi görüşü ne olursa olsun, bu ülkeye hayatını vererek, bedel ödeyerek, katkı veren her şehide eşit davranılsın diyoruz. Şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz el üstünde tutulsun. Onların her türlü talebi karşılansın. 'Ayrım yapmayın' dediğim zaman kıyameti koparıyorlar. Hukukçu bir arkadaşımız, Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan var. Şehitler ve gaziler arasındaki farklılığı ortadan kaldırmak için bir kanun teklifini bu hafta TBMM Başkanlığı'na grup olarak vereceğiz" diye konuştu.


"GELİRSE BAŞIMIZIN ÜSTÜNE GELMEZSE GENEL KURUL'A İNDİRECEĞİZ"


Başbakan Binali Yıldırım'a da Meclis Başkanlığı'na verecekleri kanun teklifi üzerinden çağrıda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: "Sayın Binali Yıldırım'a çok açık ve çok net bir çağrıda bulunuyorum. Başbakanlık koltuğunda oturuyorsun. Şehitliğin ne kadar önemli olduğunu, gazilerin içinde bulunduğu şartları ben de biliyorum sen de biliyorsun. Şehitler ve gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması gerektiğini ben de biliyorum sen de biliyorsun. Gel, el ele verelim. Biz kanun teklifi hazırladık. Siz de kanun teklifi hazırlayın. Bu kanun teklifini ortak imzayla parlamentoya getirelim. Şehitler arasında yapılan bu ayrımı, bu ayıbı hep birlikte kaldıralım. Sayın Binali Yıldırım'a çağrıda bulunuyorum. Gelirse başımızın üstüne gelmezse bunu Genel Kurul'a indireceğiz. Bütün şehit ailelerine sesleniyorum. Bu ülkenin onurusunuz. Sizin onurunuzu kurtarmak bize düşen bir görevdir. Bu görevi biz yerine getireceğiz"


"BİNALİ YILDIRIM BEY'E SORUYORUM, 18 ADAYI GERİ ALACAK MISIN?"


Ege'de egemenliği açıkça Yunanistan'a verilmemiş 18 ada olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu adalarla ilgili Başbakan Yıldırım'a seslenerek, şöyle konuştu: "18 adada Yunanistan bayrağı dalgalanıyor. Bize ait adalar. Horoz öttüğünde duyuyoruz. Yunanistan'ın bayrağı var. Yunanistan işgal etmiş vaziyette. Bunların dillerinden milliyetçilik düşmüyor. Lozan diyorlar, 'Topraklarımız azaldı'. Burnumuzun dibinde 18 adayı kaybettik. Şimdi Binali Yıldırım Bey'e soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın, almayacak mısın? Milliyetçi misin, değil misin?"


"ÜLKEYİ PAZARLAYARAK, BAŞKA BİR ŞEY YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"


Konuşmasında başkanlık sistemi tartışmalarına da atıfta bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Kıbrıs'ta şu anda KKTC toprakların yüzde 37'sine sahip. Yüzde 29.2'ye düşürmek istiyorlar. Kıbrıs'ı da satmak istiyorlar. Bu adalarda Yunanistan bayrağı var. 'Neden müdahale etmiyorsunuz, neden hakkımızı aramıyorsunuz?' diyoruz. 'Çok daha büyük, çok daha önemli bir işimiz var. Bizim bir reisimiz var. Ona bir koltuk bulmaya çalışıyoruz' diyorlar. Yani ülkeyi pazarlayarak, başka bir şey yapmaya çalışıyorlar" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi