Advert

Kırkpınar ağalığına talip olan işdamı: ″Yağlı Güreş Müzesi yaptıracağım″

Kırkpınar ağalığına talip olan işdamı: ″Yağlı Güreş Müzesi yaptıracağım″

İŞADAMI Ramazan Güven, gelecek yıl 657'ncisi yapılacak olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağalığına aday olduğunu açıklarken pazar günü yapılacak ihalede ağa seçilse de seçilmese de Edirne'ye Yağlı Güreş Müzesi kazandıracağını söyledi.

Çardak Güreşleri'nin ağalarından Razaman Güven, Kırkpınar yağlı güreşlerine katkı vermek istediğini belirtti. Bir restoranda düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Ramazan Güven,  ağa olması durumunda hakkıyla yürütülen bir ağalık hizmeti vereceğini dile getirdi, şöyle dedi:
″Ben ağalığa değil güreşe sevdalıyım. Yağlı güreşe sevdalıyım. Türk halkının spor yapmasına, dinamik, sağlıklı olmasını istiyorum. Spor yapmayan, okumayan yazmayan bir milletseniz sonunuz illet olur. Ben ağa olsam da olmasam da benden sonraki Kırkpınar'a gelecek güreş sevdalılarının tarihini öğrenecek olması nedeniyle tarihi konaklardan birini yağlı güreş müzesi haline getireceğim. Ağa olsam da olmasam da bu sözü veriyorum. Benim dedem de ağaydı. Yılda bir defa Edirne'ye gelen ağa olmayacağız. Ağalık, gönül ve bilgi işidir. Bu davaya, Türk yağlı güreşine, Türk sporuna destek olacak taş üstüne her taş koyanın elini öpmeye hazırım. Destekleyenleri başımın üstünde taşımaya hazırım. Bunun için bir adım atmamız gerekiyordu. Kırkpınar ağalığında bu işin daha iyi yapılacağını düşündüğüm için adayım.″
Toplantıya Kırkpınar Güreşleri'nin Altın Kemerli eski ağası Alper Yazoğlu, 1990 yılının ağası Murat Köse'de katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otizmli çocuklara atlı terapi
Otizmli çocuklara atlı terapi
Liseler arası münazara turnuvası gerçekleştirildi
Liseler arası münazara turnuvası gerçekleştirildi