Advert

Kış Lastiğinin Avantajları

Kış lastikleri zorlu hava şartlarında özellikle karlı ve buzlu yollarda araç sahiplerine en iyi yolculuk imkânlarını sunmaktadır.

Kış Lastiğinin Avantajları

Yapılan araştırmalara göre son yıllarda araç kazalarının en büyük sebeplerinden biri hava şartlarında uygunsuz lastik kullanımıdır. Çeşitli hava şartlarında uygun olmayan lastiklerin kullanılması sürücülerin daha çok kaza yapmalarına neden olmaktadır. Özellikle kış aylarında hava şartları nedeniyle araba kullanmakta zorluk çekmekte olan araba sahipleri seçimlerini marka olmayan ve herhangi bir lisansa sahip olmayan lastiklerden yana kullanmaktadır. Herhangi bir marka veya lisansa sahip olmayan bu lastiklerin en çok seçilme nedeni, markasız kış lastiği fiyatları oldukça fazla uygun olmasıdır. Bu lastikler ilk bakışta her ne kadar özel yapım olarak gözükse de, çok kısa bir süre içerisinde aşıma uğrayarak, araç sahiplerine tehlikeli bir yolculuk sunmaktadır. Bu yolculuk sırasında kaymaya yönelik lastikler nedeniyle çeşitli kazalar oluşmaktadır.

Kış lastikleri zorlu hava şartlarında özellikle karlı ve buzlu yollarda araç sahiplerine en iyi yolculuk imkânlarını sunmaktadır. Kış lastiği yapısı bakımından normal lastiklere göre daha özel bir şekilde yapılmış olup, yola tutunma özelliğine sahiptir. Lastiğin yere basan bölgesinde soğuk hava şartlarında esneme olmadığı için arabanın kayma riski azalmaktadır. Aynı zamanda lastikte bulunan kanalcıklar arabanının daha iyi performans göstermesini sağlamaktadır. Lastikte bulunan kanallar ve boşluklar ise arabanın kara tutunarak daha iyi bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Kış lastiklerinin en büyük farkı kara tutunabilme özelliğidir. Kış lastiklerinin boşluk alanlarına sürekli olarak kar birikmektedir. Biriken bu karlar lastiklerin kara tutunmasıyla fren yapmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda 4 mevsim lastiklerine göre kış lastiği fiyatları daha uygundur. Kış lastiği fiyatlarını öğrenmek için çeşitli lastik markalarına veya firmalara yönelebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu
Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu
İçişleri Bakanlığı: 1 haftada 518 düzensiz göçmen yakalandı
İçişleri Bakanlığı: 1 haftada 518 düzensiz göçmen yakalandı