Konya'dan Çanakkale'ye 15 Temmuz şehitleri için pedal çeviriyorlar

Konya'dan Çanakkale'ye 15 Temmuz şehitleri için pedal çeviriyorlar

SAĞLIK Bakanlığı organizesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında geçen 1 Temmuz'da Konya'dan Çanakkale'ye gitmek üzere yola çıkan bisikletçi grubu Tekirdağ'a ulaştı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Konya'dan yola çıkan bisikletçi grubu; Tekirdağ'da Vali Mehmet Ceylan, İl Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Törende, şehitler için Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar adına bu etkinliği düzenleyen bisikletçilere teşekkür etti. Ceylan, ″Sağlık Bakanlığımız tarafından organize edilen ve halk sağlığı genel müdürlüğünün de destek verdiği bu güzel organizasyonu tertipleyenlere buradan teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın Konya'dan başlatmış oldukları bu kutlu yürüyüşü, bundan 102 yıl önce Çanakkale'de atalarımızın göstermiş oldukları zaferi ve destanı 15 Temmuz'da da Türkiye Cumhuriyeti milleti aynı kahramanlığı sergilemiş ve bu güzel vatanımızı hiçbir kötü emele alet edilmesine fırsat vermemiştir. Şehit düşen 249 kardeşimizin anısına düzenlenen bu kutlu yürüyüşe katılan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kendilerinin Çanakkale'ye kazasız belasız varmaları için tüm destekleri vereceğiz. İnşallah bu yolculuk ve ziyaretler aziz şehitlerimize olan vefa borcumuza bir nebze katkı sağlar. Kendilerine hayırlı yolculuklar diliyorum″ dedi.
Bisikletçi grubuna, Vali Mehmet Ceylan üzerinde 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin yazdığı tişörtler hediye etti. Grup daha sonra Çanakkale'ye doğru yola çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuk Cumhurbaşkanı Fatih Mintaş oldu
Çocuk Cumhurbaşkanı Fatih Mintaş oldu
Başbakan Yıldırım: Yalana karşı çok titizim
Başbakan Yıldırım: Yalana karşı çok titizim